На онлайн-платформі Svidok.org розпочали всеукраїнський збір свідчень про воєнні злочини РФ проти довкілля в Україні.
Про це повідомив Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець.
Він зазначив, що на платформі можна залишити розповіді про екоцид росіян, а також додати фотографії та відео з доказами. Усі ці свідчення передаватимуть до Міжнародного кримінального суду, Офісу Генпрокурора та розслідувачам.
Svidok.org — це архів особистих історій українців про трагедію, надію та повсякденне життя під час війни.
«Svidok.org — є своєрідним сховищем спогадів українців. На порталі, де люди анонімно описують свій досвід життя під час війни, збираються докази воєнних злочинів, скоєних країною-терористом. Анонімність гарантується», — йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, що російські військові 74 рази били по ядерному об’єкту в Харкові використовуючи авіабомби ФАБ-500, а реактивні системи залпового вогню «Град», «Смерч» та «Ураган», а також важку ствольну артилерію типу «Піон», «Мста-С», «Акація» та міномети. Служба безпеки встановила імена п’ятьох російських військових, які понад пів року — з початку березня до середини вересня 2022 року — віддавали накази обстрілювати ядерний об’єкт. Їм оголосили підозру за фактом злочину екоциду, здійсненого під час війни.
Крім того, у ніч з 9 на 10 лютого з 22:44 до 22:49 у Немишлянському районі Харкова пролунала серія вибухів. Тоді шахеди влучили у базу нафтопродуктів. Пальне, що розливалося по вулицях, змішалося зі снігом і поширилося течією вниз до житлових будинків.
Витекло близько 3 000 тонн нафти, яка потрапила у річки Харківщини – це річки Уди, Лопань, Немишля та Харків. Нафта забруднила ґрунти та водойми навколо території влучання. Приблизно площа водної поверхні забрудненої нафтопродуктами складає 780 000 м², розповів очільник Міндовкілля Руслан Стрілець.
Читайте також
- Харківщина в трійці найбільш постраждалих екологічно областей через війну з РФ.