Суд задовольнив позовну заяву Шевченківської окружної прокуратури Харкова щодо повернення до власності держави прикордонної земельної ділянки вздовж російсько-українського кордону. Вона вимірюється площею майже 407 гектарів та вартістю близько 11 мільярдів гривень.
Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.
Спірна земельна ділянка розташована на території Вовчанської громади. За даними правоохоронців вона незаконно вибула з державної власності у комунальну та перебувала в оренді у приватного підприємства.
«Спірна земельна ділянка фактично є частиною земель прикордонної смуги та повинна використовуватися виключно для зведення та експлуатації інженерних захисних споруд для захисту від агресії з боку рф», — підкреслили в прокуратурі.
Також правоохоронці додали, що землі прикордонної смуги можуть перебувати виключно у державній власності та мають служити для оборони держави та забезпечення діяльності органів прикордонної служби.
Господарський суд Харківської області задовольнив позовні вимоги прокуратури в повному обсязі. Зараз триває строк на апеляційне оскарження.
«Робота на вказаному напрямі триває у тісній співпраці з Харківською обласною військовою адміністрацією та 4-им прикордонним загоном Державної прикордонної служби України», — підсумували прокурори.
Що відомо про фортифікаційні споруди
3 травня Міністерство оборони повідомило про завершення зведення фортифікацій на п’яти напрямках. Йдеться про п’ять областей, включно з Донецькою, де тривають активні бої.
На Харківщині роботи тривали на чотирьох напрямках — із півночі до сходу. «Сумський напрямок, північ прикордонна, північно-східний напрямок — Вовчанський, Куп’янський та Луганський на Ізюмщині. Ці напрямки є пріоритетними, де і ведеться будівництво фортифікаційних споруд. Робота буде продовжуватись. Ми маємо завдання від президента про нові напрямки. Вони мають на меті завадити ворогу в реалізації намірів на тих напрямках, що я зазначив», — сказав Синєгубов.
На їхнє будівництво було виділено понад 1,7 мільярда гривень, з яких 72 мільйони — з обласного бюджету.
11 травня командир підрозділу ЗСУ Денис Ярославський заявив, що на Харківщині першої лінії фортифікацій та мін не було.
«Ворог вільно увійшов у сіру зону, по всій лінії кордону, яка в принципі не мала бути сірою! За 2 роки на українському кордоні мали стояти бетонні укріплення в мінус 3 поверхи! А не було навіть мін. Ми приходимо до думки, що це або божевільна крадіжка, або навмисний саботаж! Тепер ми знову втрачаємо людей, території і робимо те, що вже робили у вересні 22-го», — сказав він.
Читайте також
- Верховна Рада створила ТСК щодо фортифікацій та потреб у дронах. За проєкт постанови проголосували 277 народних депутатів. Головою комісії призначили депутата від «Слуги Народу» Миколу Задорожнього. До складу ТСК увійшли 13 нардепів.
- 3 липня в Харкові перенесли засідання в Другому апеляційному адмінсуді щодо демонтажу трамвайних колій на вулиці Весніна. Розгляд справи призначили на 17 липня.
- Мешканця міста Лозова підозрюють в шахрайстві, він ніби ошукав військовослужбовця та привласнив собі його кошти.