Маркетплейс українських брендів «Всі свої» в рамках ініціативи Харківського Літмузею презентували вітрини до дня народження українського мислителя Григорія Сковороди.
На вітринах зображений портрет філософа, його цитати та заклик послухати альбом SKOVORODANCE.
SKOVORODANCE — це реґі-альбом, у якому Сергій Жадан, Юрій Гуржи, Ірена Карпа та Олег Каданов виконали покладені на музику вірші Сковороди. Адаптовував їх до сучасної української мови Сергій Жадан.
Цим сучасні діячі культури закликають досліджувати культурну спадщину та робити класиків ближчими та об’єднатися навколо української культури. Зокрема, цю ідею підкреслює гасло на вітрині: «Час, коли всі свої рухаються в одному ритмі».
Мета проєкту — привернути увагу до переосмислення культурної спадщини українських класиків, а також показати, що філософія Сковороди може бути актуальною, терапевтичною та об’єднавчою навіть через 300 років.
Сьогодні, 3 грудня, Григорію Сковороді виповнюється 301 рік. Український філософ-містик, богослов, поет, педагог, можливо, і композитор літургійної музики
Сковорода добре знав античну філософію, його називали, то «українським Сократом», то «українським Платоном, то «українським Конфуцієм». Але за стилем життя був радше «українським Діогеном» — той жив у діжці, а Сковорода не мав власної стелі над головою.
Іконічний образ Сковороди — це мандрівник «без кола і двора», як би по-народному сказали, з обов’язковою торбиною за спиною. А в тій торбі — Біблія і його власні рукописи. Ну, і сопілка або флейта, які його всюди супроводжували.
Григорій Савич Сковорода народився в селі Сковородинівка на Харківщині. Торік російські війська зруйнували присвячений йому літературно-меморіальний музей у його селі.
Читайте також
- Нещодавно команда музею оголосила ініціативу «301 справжній друг Сковороди». Мета – зібрати 3 мільйони гривень на термінові протиаварійні роботи, аби вцілілі фрагменти музею встояли до капітального ремонту після війни.