За 30 кілометрів від Харкова в Люботині у звичайному гаражі відкрився артпростір.
Тимчасовий мистецький майданчик «Внутрішність» створила 21-річна Катерина Дев’ятко. Дівчина розповіла, що ідея заснувати власний простір з’явилася ще у 2019 році, під час Бієнале сучасного мистецтва в Харкові.
— Ця подія дала усвідомлення, що мистецтво — це мова. Її можна вивчати, говорити нею, діяти й розв’язувати проблеми, — розказала Катя.
Організаторка сама з Люботина і її основна ідея — децентралізація мистецтва.
— У Харкові зараз дуже небезпечно. Там також є багато просторів, які співпрацюють із молодими митцями і вже є свої «тусовки». Люди, що знаходяться з містом можуть не знати про можливості, які є в Харкові. Коли ми переносимо мистецтво сюди, то воно стає доступнішим, — додала дівчина.
Тож Катерина вирішила відкрити мистецький простір прямо в гаражі, який дістався їй під час оренди квартири.
На відкритті були жителі міста різної вікової категорії: і діти, і молодь і вже дорослі люди, і навіть літні. За вечір виставка в гаражі об’єднала кілька поколінь.
На події були представлені роботи понад 20-ти митців із Києва, Харкова, Одеси, Люботина, Вінниці тощо.
Зокрема, виставку відвідав Олександр, митець із Харкова, який тимчасово проживає в Люботині. Його робота теж є на заході.
— Робота зроблена з коробок Нової пошти, у яких мені приходили посилки. Мені завжди шкода викидати сміття, бо його дуже багато. Подумав, що можна зробити щось чарівне, використовуючи так пакування, а не викидаючи його на смітник, — розказав Олександр.
— Мені сподобався новий простір. Тут багато різноманітних робіт із цікавим трактуванням. Це приємно, що в Люботині відкривають таки майданчики, — додав митець.
Катя розповіла, що раніше в місті не було таких просторів. Хіба що «шароварні» заходи до дня міста. Її ж артмайданчик спонукає до інтелектуальної роботи, занурення в мистецтво та пізнання себе.
— Ідея відкрити тут просторі виникла місяці два тому. Я подумала, що відкриття 1 червня дуже символічно. оскільки літо — це і є тимчасовість. Це як маленьке життя у великому житті, яке хочеться провести інакше. Проте через навантаження на роботі та інших проєктах, над простором працювала всього два тижні, — ділиться Катя.
Дівчина зазначає, що все вдалося організувати завдяки друзям, які також після роботи вечорами приходили в гараж прибирати та створювати нове митецьке місце.
За словами Каті, вона тримала позитивний фідбек від митців, які із задоволенням надіслали свої роботи та готові ще брати участь у таких заходах. Тепер наступний місяць — експеримент. Аби зрозуміти, чи потрібно це люботинцям, які вони взагалі мають потреби тощо. Тим часом Катерина збирає кошти на меблі та проєктор для гаража, щоби створити ще й мінікінотеатр.
Відкриття мистецького майданчика завершилося майстер-класом малювання мандали крейдою на підлозі.
Читайте також
- У Люботині на Харківщині відкрили першу підземну школу