З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну залізниця стала дорогою життя для багатьох українців та лише цього року понад 120 мільйонів тонн вантажів.

«Сьогодні відзначаємо професійний день наших “залізних людей”. Наша залізниця – це набагато більше, ніж просто транспорт. Це гарантія, що наші люди, українська економіка і наша держава не будуть відірвані від європейських країн, які нам допомагають», – написав Президент України Володимир Зеленський у Telegram.

Ґвара підготувала п’ять фактів, які символізують головні зміни залізниці, які відбулися за час Великої війни.

Факт 1. Залізниця допомогла українцям евакуюватися у перші дні вторгнення

Протягом 2022 року потяги Укрзалізниці евакуювали більш як чотири мільйони людей, з яких один мільйон дітей. Медичними потягами вдалося евакуювати декілька тисяч поранених.

 

Факт 2. Залізні дороги стали єдиний дипломатичним шляхом в Україну

Через заборону авіації залізниця стала єдиним доступним дипломатичним шляхом між Україною та іншими країнами світу. Сотні іноземних делегацій скористалися послугами УЗ – її потягами до Києва їхали президент США та Франції Джо Байден і Еммануель Макрон, президент Польщі Анджей Дуда, канцлер Німеччини Олаф Шольц, колишній та нинішній прем’єри Великої Британії Борис Джонсон і Ріші Сунак, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, голова Євроради Шарль Мішель і багато інших президентів, прем’єрів, спікерів та сенаторів.

Факт 3. Потяги вирушали до деокупованих територій одразу після звільнення

Одразу після деокупації українських територій першими туди їхали саме потяги. Вже у вересні 2022 року залізницею поїхали потяги до Балаклії та Ізюма, згодом і до станції Осинове Куп’янської громади. Вже за тиждень після деокупації Херсона туди відправився Потяг до Перемоги з Києва.

Факт 4. Відновлення потягів

Попри повномасштабне вторгнення Укрзалізниця продовжує відновлювати рухомий склад – з початку війни вдалося капітально відремонтувати 23 електропоїзди, які вже перевозять українців як у Київській кільцевій електричці, так і в багатьох регіонах України.

Факт 5. Оновлення меню — в УЗ з’явилися якісна їжа, чай та кава

Оновлене меню гарячих напоїв, які пропонують у потягах доволі популярне серед пасажирів. Для них доступний класичний чай трьох видів, нова колекція авторських чаїв, натуральна мелена кава та дріп-кава. Відтепер у потягах дальнього сполучення можна замовити не лише класичний чорний чай, а й навіть каркаде. І кілька авторських чаїв на вибір. Наприклад, з мелісою.

Читайте також

Маніпуляція. В Україні через брак чоловіків подвоїли кількість жіночих купе. Задля просування наративу «Україна програє війну» російські пропагандисти все частіше вдаються до поширення дезінформації на тему мобілізації. Цього разу ми натрапили на дописи про збільшення кількості жіночих купе в потягах «Укрзалізниці» через брак чоловіків. Чи дійсно це так – читайте у нашому аналізі.

На харківському вокзалі відкрилася фотовиставка Яна Доброносова присвячена війні. З 2014 року фотограф знімав у зоні АТО, а від початку повномасштабного вторгнення він документує війну та наслідки російської агресії.