В інстаграмі користувачки мережі запусти флешмоб #Womensupportingwomen (Жінки підтримують жінок), щоб підтримати права жінок, а також  привернути увагу до проблеми насильства над жінками у всьому світі.

The New York Times пише, що акція «Жінки підтримують жінок» почалася в Туреччині після насильницької смерти Пінар Гюлтекін, студентки університету. Як повідомлялося в місцевих новинах, Пінар вбив її колишній хлопець. На знак протесту проти вбивства жінок і насильства в сім’ї активістки почали публікувати чорно-білі фотографії.

Учасниці не тільки викладають чорно-білі фото з хештегом #Womensupportingwomen і #ChallengeAccepted, а й пишуть пости про рівні права, проблеми, перед якими жінки постають щодня, висловлюють взаємну підтримку і слова вдячности всім жінкам.

«Дякую всім чарівним жінкам у моєму житті за нескінченне кохання і підтримку. Нехай ми всі продовжимо світити одна одній. Ось що таке сестринство», – написала Різ Візерспун.

Як пише New York Times, такі фотографії допомагають користувачкам відчувати себе так, ніби вони займають певну позицію, але насправді не говорять нічого.

Проте ставлення до флешмобу суперечливе. Одні говорять, що це важлива ініціатива. Так, філантропка зі Стамбула Зейкан Рошель Йилдирим  підтримала акцію і написала у своєму пості:

«Таким чином цей хештег був поширений серед жінок, щоб розширити можливості жінок, щоб вони знали про те, що наш біль однаковий, і ми все відчуваємо разом… Чудово, що цей хештег швидко став глобальною тенденцією серед жінок, просто важливо знати правду, що стоїть за ним, щоб ми могли використовувати його для набагато більшої мети».

З іншого ж – що сенс акції був спотворений через численні ретушовані знімки зірок. Камілла Блекетт, телевізійна письменниця, припустила, що флешмоб – це всього лише привід для публікації привабливих фотографій. «У чому сенс цієї акції #ChallengeAccepted? Хіба люди не знають, що можна просто опублікувати гаряче селфі без причини? », – написала вона у своєму Twitter.

Також більшість негативних коментарів пов’язані з тим, що пости стають безкоштовною рекламою акаунтів подруг і часто не супроводжуються жодними словами підтримки, а саме в цьому і був сенс челенджу.

Флешмоб уже підтримало багато знаменитих жінок: Кім Кардаш’ян, Дженніфер Еністон, Різ Візерспун, Вікторія Бекхем, Керрі Вашингтон, Іванка Трамп та інші.

Серед українських зірок до флешмобу долучилася ведуча і активістка Маша Єфросиніна, співачки Джамала та Дар’я Астаф’єва, спортсменки Ганна Різатдінова, Лілія Подкопаєва і Влада Нікольченко та інші.

View this post on Instagram

Я продолжаю настаивать, что #женщиныспасутмир .. Это подтверждает и бьющий сейчас рекорды по объединённости женщин всего мира глобальный challenge #WomenSupportingWomen … Ну, что, мои невероятные Украинки, поддержим? Размещайте у себя свои черно-белые фото и Номинируйте тех, кем восхищаетесь, и чьи моральные ориентиры разделяете! Пускай мир знает, что мы также против конфликтов, дискриминации, насилия и войн….. Номинирую : @kosadcha @alla @lesia_nikituk @olbalaban @rudnieva_olga @kamenskux @borodina @da_astafieva @moi_sofism @tina_karol @jamalajaaa @the_hardkiss @valeriya_guzema @allaklymenko @lera_tatarchuk @lennykravets

A post shared by Masha Efrosinina (@mashaefrosinina) on

View this post on Instagram

Благодарю тебя @mashaefrosinina за эстафету #womensupportingwomen ???? Мы живем сейчас там, где все стремятся быть сильными, независимыми.. Можно ли назвать Миром это место? Пусть каждый из вас сам себе тихонечко подумает. А пока, хочется напомнить, что все мы ищем защиты и поддержки. Ежедневно, ежечасно. Достаточно ли мы сделали , чтобы чувствовать себя в безопасности? Все в наших руках. Не в руках страны или правительства. В твоих руках. PH @anka_fateeva Я передаю эстафету всем, кому это нужно, и кому есть, что сказать..

A post shared by Даша Астафьева (@da_astafieva) on

 

Теги:

#соцмережі