Станом на 1 березня 2023 року за загальною процедурою видано понад 1,27 мільйонів дозволів на виїзд з України.
Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними «Опендатабот».
З моменту введення воєнного стану в Україні, чоловіки призовного віку та решти категорій воєннозобов’язаних повинні потрапити до системи «Шлях» щоби виїхати за кордон. Для цього необхідно звернутися до Мінінфраструктури або обласної військової адміністрації.
З яких причин найчастіше виїжджали?
Близько 1,1 мільйона виїхали через бізнес-справи, лише 170 тисяч — для гуманітарних місій.
Більше третини дозволів для бізнесу (близько 400 тисяч) видали з листопада 2022 року до лютого 2023 включно. Для гуманітарних цілей — 70 тисяч дозволів видали протягом останніх трьох із половиною місяців.
При цьому, системи видачі дозволів не є досить прозорою. Зокрема, відсутня інформація щодо кількості людей, які порушили терміни перебування за межами України або досі не повернулися зі своїх поїздок. Навіть після запитів до Укртрансбезпеки та Держприкордонслужби, відповіді немає, кажуть в Опендатабот.
Виїзд окремих категорій осіб регламентується спеціальними правилами, це стосується спортсменів та діячів культури.
Зазначимо, чоловіки мають право виїхати за кордон гуманітарною місією або на потреби ЗСУ, завдяки чому поза межами України можна знаходитися протягом 30 днів. Крім того, їм дозволено виїжджати по бізнес-справам, наприклад для перевезення людей або вантажів — термін перебування в інших державах у такому випадку дорівнює 45 дням.
- У Верховній Раді хочуть дозволити виїзд за кордон студентам та спортсменам.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.