13 березня близько 17:00 на околиці села Слобідське Вільхівської громади сталася пожежа сухої трави. Через це виникла загроза займання будинків місцевих жителів. Надзвичайники гасили пожежу понад 13 годин та не дали вогню розповсюдитися на населений пункт.

Про це розповіли у Головному управлінні ДСНС України у Харківській області.

Як розповіли рятувальники, швидкому поширенню полум’я на велику площу сприяла вітряна погода.

«Коли фронт вогню почав підходити до меж людських поселень, мешканці забили на сполох і викликали рятувальників».

Також проблемами для гасіння пожежі стала заболочена місцевість та велика маса густої сухої рослинності та чагарників.

На момент приїзду надзвичайників загальна площа пожежі досягла 7 гектарів. Для ліквідації надзвичайної ситуації було направлено 10 оперативних підрозділів ДСНС з Харкова, 10 пожежних автоцистерн та 50 рятувальників.

«Причиною такого лиха стала безвідповідальність людей, котрі самі ж спалюють сміття і торішній сухостій. Щоб впоратись з вогнем та зберегти людське житло, надзвичайникам знадобилось понад 13 годин», — пояснили в ДСНС.

Усього за добу рятувальники ліквідували 91 пожежу у природних екосистемах. Вогнем знищено близько 100 гектарів рослинності.

Пожежники ліквідовують наслідки займання сухої трави у передмісті Харкова.
Пожежники ліквідовують наслідки займання сухої трави у передмісті Харкова. Фото: ГУ ДСНС у Харківській області.

Куди звертатися у разі пожежі?

  1. Телефонуйте за номером 101.
  2. Повідомте диспетчеру: розташування пожежі (наприклад, найближчий населений пункт, орієнтири), розмір та інтенсивність пожежі, наявність людей поблизу, наявність води та інших засобів гасіння пожежі.
  3. Ідіть у безпечне місце, якомога далі від вогню.
  4. Попередьте інших людей про пожежу.

Читайте також

  • В Індустріальному районі Харкова по провулку Івана Каркача сталася пожежа, співробітники ДСНС врятували 60-річного чоловіка.
  • Комунальники міста повністю усунули пошкодження, спричинені російським обстрілом безпілотниками у Слобідському районі в ніч 11 березня.
  • У Харківській області були окупованими 30% територій. Після звільнення ці території є потенційно забрудненими. Зараз у на Харківщині працюють 30 піротехнічних розрахунків ДСНС з різних регіонів країни.