Уряд Чехії розробив власний план допомоги Україні. Понад €20 мільйонів буде надаватись щорічно.

Це додатково до термінових програм та допомоги в рамках фондів ЄС, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 

«Візит чеської делегації до Києва в один із найскладніших періодів історії – це вияв величезної солідарності з Україною. Під час пресконференції з прем’єром Чехії Петром Фіалою подякував за всебічну допомогу, яку чеські партнери надають нашій державі», – розповів прем’єр-міністр України.

Це програма гуманітарної, стабілізаційної та економічної підтримки на 2023-2025 роки на суму майже €20 мільйонів щорічно. Вона спрямована на відшкодування збитків від війни, допомогу внутрішньо переміщеним особам, розмінування територій та реконструкцію критичної інфраструктури.

Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що пропонують Україні 20 мільйонів крон (приблизно 30 мільйонів гривень) на закупівлю дизельних електрогенераторів. Нам також продовжуватимуть постачати зброю для опору агресії. 

Крім того, уряд Чехії підтримав і створення міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності військово-політичного керівництва рф за злочинну війну проти України.

Нагадаємо, що Канада долучається до підтримки нашої країни та продаватиме 5-річні облігації з державною підтримкою, щоб зібрати гроші для України.