Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов сказав, що поведінка чоловіків у формі, які напали на поліцейських на блокпості в Харкові 29 вересня неприпустима. Про це він повідомив у коментарі «Бабелю».
«Моя думка щодо інциденту на блокпості в Харкові дуже проста: усі представники силових структур повинні керуватися законами та присягою. Знати й поважати права та обовʼязки кожного, хто виконує свої службові обовʼязки — це аксіома. І розвідники, і поліцейські є невідʼємними складовими Сил безпеки та оборони України. У нас усіх один ворог — Росія, і лише наша наполеглива спільна робота здатна забезпечити успіх у важкій боротьбі за свободу української нації. Звісно, такі історії, як у Харкові, жодної користі не несуть. Тому в цілому я вкрай негативно оцінюю цей неприємний інцидент, такі випадки неприпустимі», — сказав Буданов.
За його словами, конфронтація між своїми — це шлях у прірву: «Україна — цивілізована держава, де діє сила права, яка чітко регламентує, хто, чим і як має займатися».
Що відомо про конфлікт військових та поліції
1 жовтня в соцмережах зʼявилося відео з бодікамери поліцейської, яка була на одному з блокпостів у Харкові. На ньому група озброєних чоловіків погрожувала поліцейським та наказали їм лягти на землю. Один із нападників заявив, що їх безпідставно зупиняють, перевіряють і заважають їхній роботі. Він представився бійцем спецпідрозділу ГУР Kraken.
У пресслужбі обласної поліції повідомили, що конфлікт стався 29 вересня близько 15:00.
«На виїзді з Харкова під’їхали чотири позашляховики. З них вийшли чоловіки у військовій формі, погрожували вогнепальною зброєю всьому зведеному загону, до складу, якого входять поліцейські, прикордонники, нацгвардійці, представник військової служби правопорядку. Після короткої суперечки вони поїхали з місця інциденту. Нагадуємо, що на блокпостах поліція виконує свої функціональні обов’язки відповідно до чинного законодавства в умовах воєнного часу», — розповіли правоохоронці.
Читайте також
- Більше половини проваджень щодо нападників на правоохоронців потрапляє до суду — 2,2 тисячі або 63% справ. Водночас із року в рік їх кількість зменшується.