Про те, що у світі знайшли обхідні шляхи для перевезення нафти на користь Росії, повідомляє Bloomberg.

За час повномасштабної війни, яку розв’язала рф, значно зросла торгівля танкерами, а купують їх невідомі особи. Експерти вважають, що саме вони й слугують «тіньовим флотом», що складається з кількох сотень танкерів.

«Відбулося різке зростання обсягів торгівлі танкерами після війни та напередодні крайнього терміну 5 грудня невідомими організаціями, розташованими в таких країнах, як Дубай, Гонконг, Сінгапур і Кіпр», – розповів керівник танкерного відділу досліджень танкерів Braemar Ануп Сінгх.

Кінцевий судновласник — невідомий. При цьому частина кораблів дуже стара, а частина їх поставляється російським ПАТ «Совкомфлот».

Взагалі зараз наймогутніші компанії у світі, трейдери та брокери понад усе цікавляться одним питанням — чи зможе ланцюжок постачання нафтової промисловості витримати найжорсткіші санкції щодо російського експорту в історії?

«Що виглядає безперечним, так це те, що більша частина російських потоків керуватиметься складною — і часто потайливою — мережею суден, власників, портів і безпечних переходів, у якій домінують організації, які все ще бажають мати справу з Росією», — зазначає автор матеріалу.

5 грудня ЄС має заборонити імпорт російської нафти та припинити надання судноплавства, фінансування та страхового покриття пов’язаних з ним угод. Найважливіше питання полягає в тому, чи буде достатньо судів.