Російські окупаційні війська продовжують наступати на Куп’янському напрямку. За даними аналітиків, армії країни-агресорки, імовірно, вдалося просунутися в районі Синьківки за 10 кілометрів від Куп’янська.

Про це йдеться у матеріалі Інституту вивчення війни.

Мапа Куп’янського напрямку / Джерело: storymaps.arcgis.com

В ISW проаналізували геолокаційні кадри за 11 вересня, які показують, що російські війська просунулися біля лісосмуги на північний схід від Синьківки (10 км на північний схід від Куп’янська).

Мапа осі Куп’янськ-Сватове-Кремінна / Джерело: understandingwar.org

«Російські війська продовжили наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 11 вересня і просунулися в напрямку Куп’янська», — зазначають аналітики.

Головні зусилля РФ на цьому відтинку фронту спрямовані на захоплення решти Луганщини та просування на східну частину Харківської та північ Донеччини.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила про бої на Куп’янському напрямку і що українські війська відбивають російські атаки біля Синьківки.

Маляр також заявила, що російські війська провели невдалі наступальні операції вздовж лінії Сватове-Кремінна біля Берестового (20 км на північний захід від Сватового), Новоселівського (14 км на північний захід від Сватового) та Новоєгорівки (15 км на південний захід від Сватового).

Однак українські сили проводять наступальні операції на межі західної частини Донецької та східної частини Запорізької областей і, за наявними даними, просунулися вперед 11 вересня.

За інформацією дослідників, українські війська досягли певних успіхів поблизу Новомайорського (18 км на південний схід від Великої Новосілки).

Читайте ще

Армія РФ вела наступ у районі Новоселівського на Куп’янському напрямку — Генштаб. Російські війська завдали авіаційних ударів в районах Синьківки та Іванівки на Харківщині.

На Куп’янському напрямку прикордонники знищили двох росіян, ще двох взяли в полон. Це результат штурму спостережного пункту армії РФ.

Україна розробила механізм повернення вивезених Росією українських дітей. Такі кроки допоможуть гарантувати безпечне повернення дітей додому.