AR та VR як бренди почали їх використовувати?

Жанна Назарова - 24 Лютого 2020 | 20:23
Wannabiz App

Що таке VR і AR?

Віртуальна реальність – створений технічними засобами світ, який передається людині через його відчуття: зір, слух, нюх, дотик і інші. Віртуальна реальність імітує як вплив, так і реакції на вплив.

Доповнена реальність (англ. Augmented reality, AR – «розширена реальність») – технології, які доповнюють реальний світ, додаючи будь-які сенсорні дані. Незважаючи на назву, ці технології можуть як привносити в реальний світ віртуальний дані, так і усувати з нього об’єкти. Можливості AR обмежуються лише можливостями пристроїв і програм.

Варто відразу пояснити різницю між AR і VR:

AR додає елементи цифрового світу в реальний. Якщо ви йдете по вулиці і раптом на тротуарі перед вами з’являється покемон Дрегонайт, то це AR.

VR блокує реальний світ і занурює користувача в цифрову всесвіт. Якщо ви одягаєте гарнітуру і замість вітальні раптом зупиняється в гущі бою з зомбі, то це VR.

Як бренди почали заробляти на цьому?

  • L’Oréal Paris Makeup Genius

Розробили програми – «розумна» камера з ефектом «живого дзеркала», завдяки якій тепер стало можливо віртуально протестувати продукти L’Oreal Paris і приміряти образи від візажистів марки в режимі реального часу. Сподобалися продукти можна миттєво купити, перейшовши в інтернет-магазин. Одна з проблем, яку компанія вирішує таким чином – люди побоюються купувати косметику в інтернеті, тому що не можуть її протестувати на собі, як часто роблять це в оффлайн-магазинах.

 

  • WANNABY

Розробила технології комп’ютерного зору і рендеринга для того, щоб користувачі могли взаємодіяти з товаром в доповненої реальності: приміряти, уявити, візуалізувати об’єкт і його особливості, і навіть персоналізувати його

  • IKEA Place

IKEA випустила в App Store додаток доповненої реальності IKEA Place, яка дозволяє віртуально «приміряти» меблі в квартирі перед покупкою. Відразу можна зрозуміти впишеться в інтер’єр обраний предмет чи ні.

  • Happy Goggles от McDonald’s

Головна ідея переробити коробку Happy Meal в VR-гарнітуру. Інструкція є на коробці, котра доступно пояснює, як це зробити. Проект розробили на основі Google Cardboard, який пропонує бюджетні VR-окуляри. Також компанія розробила гру – лижні гонки Se upp i backen, яка пояснила дітям, як важливо бути уважним на схилах і уникати будь-які перешкоди, в тому числі інших лижників.

  • Teleport Mariott

Мережа готелів Marriott запропонувала своїм відвідувачам віртуальні подорожі. Для повної реалістичності віртуальних подорожей була розроблена нова, яка не має аналогів, технологія захоплення 3-D, 360 градусів live-action video, а також технологія змішування відео з фотографіями реальної CGI (computer-generated imagery, комп’ютерна графіка) і 4-D ефекти, такі як висока температура, вітер і туман. Результатом всього цього стала неймовірна глибина занурення, досвід віртуальної реальності, який гарантує почуття фактичного присутності на гавайському пляжі.

Також читайте AR-Повідомлення Романа Мініна Будинку Державної промисловості у Харкові
а ще AR-маски в Instagram: навіщо це брендам.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.