Більшість опитаних вважають, що для створення доступності та комфорту слід зосередити увагу на зміні поведінки людей.

83% українців вважають безбар’єрність новою цінністю для суспільства. Про це йдеться в результатах опитування Центром соціальних змін та поведінкової економіки за підтримки Дитячого фонду ООН, повідомляє Олена Зеленська.

«Йдеться, звісно, не лише про фізичні перепони, а й про перешкоди в роботі, навчанні, дозвіллі, взагалі в повноцінному житті. Українці кажуть: щоб створити справжню доступність і комфорт для всіх, слід зосередити увагу на зміні поведінки людей (так вважають 34% опитаних)», – ідеться в повідомленні.

22% опитаних вважають, що доступність й комфорт залежать від створення адаптованого середовища (32%) та забезпеченні доступності освіти й робочих місць (22%). При цьому 24% респондентів (на 14% більше, ніж перед російським вторгненням) уже долучаються до усунення бар’єрів.

На цю тему

Укрзалізниця відкрила на залізничному вокзалі у Харкові сучасний зал очікування для осіб з інвалідністю та оновила вбиральні. Також в укритті вокзалу, яке розташоване на цокольному поверсі головного залу, відкрито кімнату для відпочинку пасажирів з дітьми.