Серед тих, хто комюніке не підписав: Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об’єднані Арабські Емірати.
Учасники першого Саміту миру у Швейцарії, ініційованого Україною, погодили спільне комюніке. Про це повідомив Омбудсман Дмитро Лубінець.
Він зазначив, що це означає прихильність суверенітету України, діяльність ЗАЕС під повним українським контролем, заклик до репатріації полонених за формулою «всіх на всіх» та безумовне повернення українських дітей.
Усього комюніке підписало 80 країн, включно з Україною та 4 організації. Серед тих, хто комюніке не підписав: Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об’єднані Арабські Емірати.
Глобальний Саміт миру
Це захід, створений за українською ініціативою, який проходить у Швейцарії, Бюрґенштоці 15 та 16 червня. Він став наймасштабнішим міжнародним заходом заради України та миру – у ньому взяли участь 101 країна та міжнародна організація, що представляють усі частини світу та континенти – Латинську Америку, Близький Схід та Азію, Африку, Європу, Тихоокеанський регіон, Австралію, Північну Америку. Дві третини країн-учасниць були представлені на найвищому рівні.
Саміт покликаний наблизити Україну до встановлення справедливого миру та притягнення Росії до відповідальності. РФ на саміт не запрошували, вона сама неодноразово його відкидала. Усім присутнім нададуть можливість висловити своє бачення справедливого і сталого миру в Україні.
Глобальному Саміту миру передувала презентація Володимиром Зеленським у листопаді 2022 пропозиції України, які необхідно реалізувати для якнайшвидшого і справедливого закінчення російської агресії. Вони містять десять пунктів. Пропозиції назвали українською формулою миру.
Українська формула миру включає десять пунктів, зокрема відновлення територіальної цілісності до кордонів 1991. На першому саміті зусилля будуть сконцентровані довкола трьох пунктів формули: ядерної та продовольчої безпеки та обміну полоненими.
Читайте також
- Норвегія допоможе відновити енергетичну інфраструктуру в Харкові.