Понад 20 тисяч благодійних організацій України не подали до держстату фінзвітність за минулий рік. Найбільше таких установ виявилося на Луганщині, Донеччині та Херсонщині.

Про це повідомили в Опендатабот.

22 417 благодійних організацій не подали до держстату фінзвітність за минулий рік. Це 76% від загальної кількості зареєстрованих благодійних установ в Україні. Загалом торік офіційно діяли 29 685 БО.

В Опендатабот зазначили, що така тенденція продовжується вже кілька років, проте від початку повномасштабної війни ситуація покращилась. Так, у 2021 році звіти не подавали 94% БО, а у 2022 — 82,4% БО.

Опендатабот порівняв, в яких регіонах БО найчастіше нехтують поданням фінансової звітності. Найбільше таких благодійних установ на тимчасово окупованих та прифронтових регіонах: на Луганщині (98% не звітують), Донеччині (89%), Херсонщині (87%). Ймовірно, це пов’язано з труднощами в роботі через бойові дії. Антилідерами стали також Миколаївщина (77%), Запорізька область (76%) та Одещина (75%).

Кількість благодійних фондів, які не подали фінансову звітність за 2023 рік, у % / Інфографіка Опендатабот
Кількість благодійних фондів, які не подали фінансову звітність за 2023 рік, у % / Інфографіка Опендатабот

Найчастіше від звітності ухиляються фонди, що надають соціальну допомогу — 87%, займаються освітою — 6,8% та громадські організації (ГО) — 4,3%.

За даними Опендатабот, серед ГО тенденція до відмови від звітності помітніша. Торік звіти не подало 87,5% від усіх зареєстрованих ГО, а у 2022 та 2021 роках таких організацій було ще більше — 90,8% та 96,5% відповідно.

Кількість благодійних фондів, які не подали фінансову звітність за 2021, 2022 та 2023 роки / Інфографіка Опендатабот
Кількість благодійних фондів, які не подали фінансову звітність за 2021, 2022 та 2023 роки / Інфографіка Опендатабот

«Від початку повномасштабної війни держава не штрафує компанії за несвоєчасне подання фінансової звітності — зокрема й благодійні та громадські організації. Деякі організації користуються цією нагодою та не звітують про свої фінанси. Проте війна не скасовує необхідності звітувати», — зазначив Денис Попов, адвокат, арбітражний керуючий, юридичний інженер Опендатабота.

Нагадаємо, в Опендатабот заявили, що повномасштабна війна відкинула Україну на 6 років у питаннях прозорості та доступності публічної інформації через те, що держава закрила реєстри.

Читайте також

  • Справа Фумінорі: що відбувається навколо Fumi Caffe у Харкові. На початку червня стало відомо про суперечку між японським волонтером Фумінорі Цучіко, який під час повномасштабного вторгнення переїхав до Харкова, та його помічницею Наталею Грама. Фумінорі звинуватив жінку у шахрайстві та використанні його імені для зборів. Що насправді відбулося та що планують робити далі сторони конфлікту — намагалися розібратися журналісти Ґвара Медіа.