Майже третина українців втратили роботу через війну.
Внаслідок повномасштабного вторгнення станом на травень 2023 року у 64% українців знизилися доходи. Загалом в Україні 39% людей мають дуже низький або низький рівень добробуту. Проте, це все одно на 2% менше, ніж у довоєнний час. Про це стало відомо з результатів опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Частка людей з «середнім» добробутом в період між лютим 2022 року і травнем 2023 року була доволі стабільною на рівні 35-36%. А от частка людей, які оцінюють своє фінансове становище як високе, знизилась з 22% на початку лютого 2022 року до 16-17% після повномасштабного вторгнення.
«Попри об’єктивне зниження доходів двох третин населення України самооцінки добробуту майже не змінилися, бо запити людей під час війни суттєво знизилися вони частіше задовольняються тим, що мають, і вважають, що їм вистачає на їжу чи одяг навіть за істотного зниження доходів», – ідеться в повідомленні.
Гірше оцінюють своє становище жінки – 45% мають «низький» або «дуже низький» достаток порівняно з 32% чоловіків. Погане фінансова ситуація здебільшого у старших за віком респондентів – 61% серед 70+ річних.
Також на низький або дуже низький достаток скаржаться мешканці Сходу та Півдня – 52% та 44%, відносно 34% та 37% на Заході та в Центрі України.
Читати також:
- 96% харків’ян пишаються тим, що є жителями міста – опитування.
- Більшість українців мають близьких, які отримали поранення або загинули через російське вторгнення.