Усього за час існування грантової програми «Власна справа» гроші на відкриття бізнесу отримали вже 500 ветеранів та членів родин учасників бойових дій.

За підсумками шостої у 2024 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів визначено 61 переможця. Вони отримають від держави 27 мільйонів гривень на відкриття чи розвиток власної справи. Про це повідомили у Міністерстві економіки. 

«70% переможців шостої хвилі запросили гранти до 500 тис. грн, двоє – отримають максимальний розмір коштів за цією програмою – 1 млн грн», – повідомили у міністерстві.

Усього від старту ветеранського компонента грантової програми «Власна справа»переможцями стали вже 500 ветеранів та членів родин учасників бойових дій. Загалом вони отримають гранти на 220 млн грн. 

Серед 61 переможця шостої хвилі подачі заяв на гранти 36 учасників бойових дій та 25 членів родин ветеранів. 43 переможці отримали грант розміром до 500 тис. грн, 16 – до 250 тис. грн, 2 – 1 млн грн. 

Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати свій бізнес грантоотримувачі, – оптова та роздрібна торгівля, тимчасове розміщування й організація харчування, переробна промисловість, сільське господарство, надання інших видів послуг. 

Довідка

Програма «Власна справа» передбачає допомогу підприємцям на розвиток власного бізнесу. Кожен переможець отримує від 50 до 250 тисяч гривень. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. 

Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. Українці, що отримали мікрогранти у 2022 році, створили близько 8000 нових робочих місць.

Читати також:

  • У Краснокутській громаді розробляють проєкт реабілітаційного центру для ветеранів.
  • В Україні запрацювала «Єдина ветеранська лінія».