Перейменування топонімів, пов’язаних із Росією чи СРСР підтримує близько 59% українців.

Такі дані оприлюднили у фонді «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

За результатами опитування більшість українців в усіх регіонах підтримують перейменування, окрім півдня України. Там за зміни назв проголосувало лише 22%. Байдуже до теми «дерусифікації» ставляться 28%.

«У ставленні до цієї проблеми відбулися дуже суттєві зрушення: ще у 2020 році перейменування топонімів видавалося дуже суперечливим рішенням», — розповідають автори дослідження.

Раніше підтримка переважала лише на заході країни. Але у 2022 році пропонували змінювати лише радянські назви.

67 % опитаних, які розмовляють українською, підтримують «дерусифікацію» і «дерадянізацію», 7% — виступають проти.

Серед російськомовних українців 30 % проти перейменувань, а 38 % — за.

Для більшості українців переосмислення радянського минулого зумовлене нападом Росії на Україну. Більш того, 73 % українців схвалюють рішення про засудження СРСР як комуністичного тоталітарного режиму, що здійснював політику державного терору.

«Така думка домінує в усіх регіонах, незгодних із цим не більше 14 % (близько 14 % на півдні та 12 % на сході України)», – йдеться в опитуванні.

  • Харківська обласна рада проситиме парламент перейменувати село Ватутіне під Новою Водолагою на Залужне, на честь Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного.
  • Крім того, громадські активісти створили список населених пунктів для перейменування: в нього потрапили 2 міста та 40 сіл Харківської області.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.