Більш ніж половина українців впродовж останніх 6 місяців пережили певну травматичну подію, яка стосувалася або їх самих, або їхніх близьких. 

Про це йдеться у дослідженні Gradus Research на замовлення фармацевтичної компанії «Дарниця».

Цей показник вищий серед жінок (60%), мешканців Східної України (66%) та людей, чиї близькі брали участь у бойових діях за час війни (72%).

Найчастіше ці люди помічали у себе підвищений рівень тривожності, порушення сну та перепади настрою. Але серед них лише 13% звернулись за професійною допомогою.

«Серед тих, хто НЕ звертався по професійну допомогу трохи менше третини йшли з цим питанням до родичів та друзів. Також 24% людей займалися пошуком інформації для самостійного надання собі психологічної підтримки, а близько 47% – не шукають допомоги взагалі.  Саме тому важливою є доступність загальноосвітніх ресурсів для простих громадян, щоб сформувати правильне ставлення до хвороби й раннього звернення до лікаря», – додав Директор з медичних питань фармацевтичної компанії «Дарниця» Ігор Никифорчин.

Взагалі у дослідженні зазначають, що загальна кількість людей з розладами психічної сфери зросла від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України.

Дослідження проводили 19–20 серпня методом інтерв’ю серед тисячі повнолітніх мешканців міст із населенням понад 50 000 людей.

Нагадаємо, що за результатами опитування соціологічної групи «Рейтинг» спостерігається різке зниження вживання російського контенту.