Харківщина є першою серед областей щодо підривів цивільного населення на вибухових предметах. Так, 50% нещасних випадків трапилося у Харківській області.

Про це під час брифінгу повідомив начальник Центру протимінної діяльності полковник Євгеній Бірюков.

З початку повномасштабного вторгнення в Україні сталося 229 інцидентів, пов’язаних з підривом на протипіхотних мінах, в результаті яких постраждали 265 осіб. З них загинули 49 та були поранені 216. 

У Харківській області сталося 115 випадків підриву на такого типу вибухівці, постраждали 135 людей (24 особи загинули, 111 – отримали поранення). Зі 115 випадків підриву 47 інцидентів трапилося на прибудинковій території, 28 випадків у лісовій зоні та 21 – у полі. 

Також значне забруднення вибухонебезпечними предметами спостерігається в Херсонській, Донецькій і Миколаївській областях.

Як діяти при виявленні підозрілих предметів?

  • Не підходити до таких знахідок, не торкатися і не пересувати їх, не допускати інших людей;
  • Не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
  • Дочекатися прибуття фахівців, вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення.

Куди звертатися?

Залишити заявку через мобільний додаток ДСНС. Завантажити його можна через AppStore (для користувачів IOS) та Google Play (для користувачів Android)

Зателефонувати за номером 101 або 102

Залишити заявку через мобільний додаток MineFree. Завантажити його можна через AppStore (для користувачів IOS) та Google Play (для користувачів Android)

Читайте також