Президенти 11 країн засудили у спільній заяві масовані ракетні атаки РФ проти українських міст, попереджаючи, що це – воєнний злочин.

Про це повідомляє Європейська правда.

Спільну заяву підписали президенти Болгарії, Чорногорії, Чехії, Естонії, Литви, Латвії, Північної Македонії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини.

«Нагадуємо, що воєнні злочини та злочини проти людяності не мають терміну давності та підпадають під юрисдикцію судів у всьому світі. Від імені наших країн вимагаємо, щоби Росія негайно припинила атаки на цивільні об’єкти», – йдеться у повідомленні.

Лідери держав додали, що згідно з міжнародним правом, нещодавні масовані бомбардування українських міст росією є воєнними злочинами. Тому будуть продовжувати докладати зусиль щодо притягнення до відповідальності винних у цьому.

А також наголосили про неприйнятність публічних погроз застосування ядерної зброї з боку представників росії.

Нагадаємо, що вранці 10 жовтня мешканці багатьох українських міст знову прокинулись від вибухів. Відомо про ракетні удари по 14 областях України — зокрема по Дніпропетровській, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, Житомирській, Сумській, Харківській, Одеській областях.