Борівська громада на Харківщині постійно потерпає від збройної російської агресії. Лише вчора, 3 липня, по селищу Борова завдали чергового удару, по центру, дві ракети влучили біля будівлі адміністрації. Як живе селище та громада під постійними обстрілами – дивіться у фоторепортажі Ґвара Медіа.
Внаслідок учорашнього влучання по центру міста загинув чоловік. Крім того, була госпіталізована 50-річна жінка та ще в однієї 75-річної мешканки виявили гостру реакцію на стрес.
Дві ракети влучили неподалік селищної адміністрації, інші – по торгівельних магазинах та житлових будинках. За словами голови Борівської громади Олександра Тертишного, російська армія майже повністю зруйнувала центр селища. Людям рекомендують виїжджати у більш безпечні райони.
Зараз тут залишається близько 6000 тисяч жителів. До повномасштабного вторгнення у громаді було зареєстровано понад 15 тисяч мешканців. У самій Боровій залишилось понад 2 тисячі жителів.
Їм рекомендують виїжджати у більш безпечні райони області або України, однак, говорить Тертишний, деякі люди відмовляються евакуюватися. Особливо важко вмовити літніх людей.
Також у селищі залишається понад 200 дітей. З населених пунктів Борівської громади, які підпадають під примусову евакуацію, вивозять родини з дітьми. Тертишний розповідає, що і батьки не завжди готові виїжджати, однак з ними розмовляють і пояснюють, чому це важливо.
Що відомо про селище Борова?
Селище Борова Ізюмського району знаходиться на лівому березі Оскільського водосховища, в яке впадає річка з такою ж назвою. У квітні 2022 року село було окуповано, а його звільнення відбулося на початку жовтня того ж року.
Як передавала Ґвара раніше, мешканці населеного пункту розповідали, як росіяни, під час окупації, примушували всіх ходити до російської школи, але паралельно онлайн було навчання з українськими вчителями, тому батьки готували дітей до школи онлайн.
А також згадували історії про те, як загарбники могли забрати людину посеред вулиці, забирали їжу з городів, заселялися в чужі будинки. Після деокупації село потерпає від постійних російських обстрілів.
Читайте також
- Евакуацію з північних районів Харківщини повторно оголосили у травні 2024 року. Першочергово це стосується 2 напрямків — Вовчанського та Липецького. Ситуація в цих районах лишається «надскладною» та нестабільною. Відтак, з Вовчанська вивезли понад 3 000 осіб, деякі з них були поранені. Про те, як проходила евакуація і що точно потрібно знати про неї – читайте у матеріалі.
- У Сотницькому Козачку, після заходу російської ДРГ, люди, які хотіли виїхати, були вимушені йти до місця евакуації пішки. Волонтери не могли потрапити до села через безпекову ситуацію, тому людям варто думати про евакуацію завчасно.