Російські військові, ймовірно, вбили та зґвалтували 41-річну жінку під час окупації Ізюма на Харківщині. Вона була похована в лісі в могилі під номером «440».

Про це повідомив керівник слідчого відділу поліції Харківщини Сергій Болвінов.

Він зазначив, що в серпні 2022 року жінку зупинили на так званому «блок-посту» посеред міста. Троє російських військових повели її одразу до лісу. Після цього родичам уже показали тільки фото мертвого тіла.

«Тіло Олесі знайшли на узбіччі дороги, неподалік того самого лісу. Друзям та рідним росіяни заявили, що вона випадково потрапила під танк. Окупанти навіть намагалися імітувати щось на кшталт розслідування. Але жодних доказів версії випадкової смерті під військовою технікою ми не знайшли. Натомість маємо кілька інших. Уже допитано більше десятка свідків. З наявної інформації підозрюємо, що жінку спочатку зґвалтували в лісі, а після того російські військові її просто вбили», — розповів Болвінов.

За його словами, допитали 10 свідків, один із них — сусід, який чув саме в ту ніч звуки побиття неподалік від місця, де потім знайшли Олесю.

Слідчі продовжують збирати свідчення, щоб встановити більше деталей та зафіксувати воєнний злочин РФ.

За словами постійного представника України в ООН Сергія Кислиці, російські військові застосовують сексуальне насильство як зброю проти цивільних та військовополонених в Україні.

За його словами, свідчення звільнених з російського полону показують, що понад 50% ув’язнених зазнали тортур, зґвалтувань чи іншого сексуального насильства. Офіс Генерального прокурора задокументував 290 випадків сексуального насильства, пов’язаного з війною, де постраждали 102 чоловіки та 188 жінок, у тому числі 15 неповнолітніх.

Кислиця зазначив, що факти сексуального насильства були описані у звітах Незалежної слідчої комісії щодо України та Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ).

У Харківській області розслідується понад 21 тисяча воєнних злочинів, з яких майже 15 тисяч пов’язані з нападами на цивільні обʼєкти, повідомив генеральний прокурор Андрій Костін. Понад тисяча людей обліковуються як викрадені або зниклі безвісти. Щодо розслідування фактів катувань, позбавлення волі, сексуального насильства правоохоронці працюють із Міжнародним кримінальним судом.

Читайте також