30 грудня Володимир Зеленський підписав указ про призначення Ольги Решетилової (Кобилинської) уповноваженою Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їх сімей.
Про це повідомив Президент України у своїх соцмережах.
«Ольга – відома, досвідчена та ефективна українська правозахисниця. Вже багато зробила для розбудови наших державних інституцій, для підтримки українців», – йдеться у повідомленні.
Також Зеленський зазначив, що зараз головне завдання – разом із Міністерством оборони України, разом із громадянським суспільством підготувати законопроєкт про військового омбудсмена та всі необхідні системні основи роботи цієї інституції.
Ольга Решетилова
Народилася у Житомирі, вивчала політологію у Національному університеті «Острозька академія».
Має досвід роботи у журналістиці, зокрема з 2008 по 2012 роки працювала редакторкою відділу регіональної мережі в соціально-політичній газеті «День», була спеціальною кореспонденткою російського ліберального ЗМІ Grani.Ru в Україні. У 2014 році стала співзасновницею одного з найбільших фондів підтримки української армії «Повернись живим», в якому відповідала за координацію роботи фонду з силовими структурами та безпосередньо з силами та засобами антитерористичної операції на сході України.
За словами жінки, під час численних поїздок на фронт вона стикалася з порушеннями прав людини в умовах бойових дій. Саме тоді ухвалила рішення перейти до громадського контролю за дотриманням правосуддя щодо подій війни. У 2015 році залишила фонд і зосередилася на журналістських і громадських розслідуваннях порушень у секторі безпеки.
У 2019 році призначена Кабінетом міністрів України до складу Комісії з обрання голови Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відомо, що наразі Решетилова очолює Медійну ініціативу за права людини [МІПЛ — ред.], яка впродовж кількох років послідовно просуває ідею створення інституту військового омбудсмена. Додається, що у МІПЛ здебільшого відповідає за комунікаційний напрям.
Що робить військовий омбудсмен
Військовий омбудсмен, зокрема, буде опікуватися зверненням військових щодо невиплат їм грошового забезпечення, відмов у переведенні їх між посадами, не надання дозволу на відпустку та іншими порушеннями у цій галузі.