МОЗ визначили експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, які працюватимуть по всій Україні.
Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.
Як зазначається, визначено 286 українських лікарень, в яких всього працюватимуть понад 4,3 тисячі лікарів в складі 1 348 експертних команд.
За їх кількістю по регіонах, Харківщина посідає третє місце після Дніпропетровської та Львівської областей — 92 команди.
Розподіл команд в лікарнях Харківської області наступний:
- Загальна — 20;
- Гематологічна — 0;
- Загальнохірургічна — 6;
- Кардіоневрологічна — 8;
- Онкологічна — 28;
- Офтальмологічна — 2;
- Психіатрична — 3;
- Травматологічна — 5;
- Фізіотерапевтична — 3;
- Хірургічна — 17.
Реформа МСЕК
18 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон про ліквідацію медико-соціальної експертної комісії та запровадження нової системи з 1 січня 2025 року. Цьому передувало викриття масштабної корупційної схеми Хмельницького МСЕКу.
З нового року проведення експертизи на встановлення інвалідності чи ступеню непрацездатності проводитимуть спеціальні експертні команди лікарів у 300 закладах охорони здоров’я, які людина разом зі своїм лікарем зможе обрати самостійно.
Систему планують зробити повністю електронною, аби мінімізувати «бюрократію» та корупційні ризики. Встановлення статусу інвалідності спроститься і скоротиться. Відтепер замість МСЕКу діятиме експертна команда з лікарів медичного закладу. За рішенням закладу команда медиків складатиметься від 10 до 50+ людей.
Команда підбиратиметься за принципом випадкового добору під кожну справу відповідно до профілю справи. Ніхто з голів МСЕК не зможе приєднатися до експертних команд. Фіксуватиметься позиція кожного лікаря та спільне рішення, яке підписується електронним підписом кожного лікаря.
Пацієнтові також дозволено мати представника та фіксувати процес оцінювання у відео- або аудіоформаті.
Реформа МСЕК на Харківщині
26 листопада рішенням Харківської обласної ради Харківщина долучилася до реформи МСЕК.
2 грудня директорка Департаменту охорони здоров’я ХОВА Тетяна Деменко повідомила, що в області до 27 грудня триватиме процес з ліквідації медико-соціальних експертних комісій, а до цього числа заклади працюватимуть в штатному режимі.
Після ліквідації структури почнеться процедура передачі до кластерних та надкластерних закладів документів як в електронному вигляді, так і в паперовому. Зокрема, будуть передані й архіви.
Експертні команди діятимуть у 18 таких медичних закладах, де будуть виносити рішення щодо надання статусу людини з інвалідністю.
Читайте також
- Проти колишніх членів МСЕК на Харківщині заведено 13 кримінальних справ