Результати дослідження ПРООН свідчать, що ситуація з гендерною нерівністю й упередженістю не змінилася протягом останніх 10 років, пише Reuters.
Дев’ять із десяти людей обох статей мають глибокі упередження щодо жінок — показник не змінився за десятиліття, йдеться у звіті. Серед 38 країн, у яких проводили дослідження, щонайменше одне упередження щодо жінок мають 84,6% опитаних. За 10 років їхня частка зменшилася лише на 2,3%.
Разом із тим, майже половина людей у світі вважають, що кращими політичними лідерами є чоловіки, 43% переконані, що чоловіки краще ведуть бізнес.
При цьому, навіть якщо жінки та чоловіки мають однаковий рівень освіти, розрив у їхніх доходах зберігається. Середній розрив становить 39%, у тому числі в країнах, де жінки статистично освіченіші за чоловіків, свідчить дослідження.
Кожен четвертий опитаний виправдовує ситуацію, коли чоловік б’є свою дружину.
Культурні упередження досі перешкоджають розширенню прав та можливостей жінок, з’являється питання чи досягне гендерного паритету до 2030 року, як передбачали цілі ООН, ідеться у звіті.
На призупинення прогресу в боротьбі з нерівністю вплинула пандемія COVID-19, коли багато жінок втратили дохід, відзначають в ООН. Водночас відбувався сплеск жіночих правозахисних соціальних рухів, як-от Time’s Up і MeToo у Сполучених Штатах.
Проблему гендерних упереджень ООН вивчає за допомогою Індексу гендерних соціальних норм, що базується на даних міжнародної дослідницької програми World Values Survey (WVS).
Для дослідження використали результати опитувань за 2010–2014 та 2017–2022 роки з територій, де проживають 85% населення світу, зазначає видання.
- Чи дискримінують жінок під час служби в ЗСУ – опитування.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.