У Харкові, за даними обласної військової адміністрації, кількість населення майже не змінилася.

Станом на травень цього року, населення Харківщини становить 2,3 млн осіб. На противагу 2,6 млн на початку 2022 року. Такі дані надала Харківська обласна військова адміністрація у відповідь на запит від Ґвара Медіа.

Запит до ОВА щодо кількості населення Харківщини / Скриншот: Ґвара Медіа

У Харкові на початку 2022 року проживало 1,4 млн осіб. За даними ХОВА кількість населення тут зменшилася на 100 тисяч – наразі ця цифра становить 1,3 млн. Таким чином, у Харкові сконцентрована більша частина населення регіону.

Відповідь ОВА на запит щодо кількості населення Харківщини / Скриншот: Ґвара Медіа

Раніше Ґвара Медіа зверталася з запитом до Мінсоцполітики та зʼясувала, станом на 21 червня 2024 року у Харківській області офіційно зареєстровано 526 428 внутрішньо переміщених осіб або 11,2% від загального числа ВПО. 

Таким чином регіон став другим в Україні після Донецької області, яка прихистила понад 547 тисяч переселенців. Дещо менше у Дніпропетровській області (майже 450 тисяч осіб), далі йдуть Київ та Луганська область, які прихистили понад 410 тисяч ВПО та більш як 272 тисячі відповідно.

Замикають першу десятку регіонів за кількістю ВПО Київська, Запорізька, Львівська, Одеська та Полтавська області.

Понад третина (37,8%) внутрішньо переміщених осіб у регіоні обирають для реєстрації обласний центр – Харків, де проживає 199 046 переселенців. 19 856 харків’ян зареєстровані як внутрішньо переміщені особи у Харкові. Таким чином з інших населених пунктів до обласного центру фактично перемістилося 179 190 людей.

Більше про статус ВПО у Харкові

Центр ОВА надає допомогу в оформлені потрібних документів та подальших виплат від держави та країн-партнерів для ВПО. За словами голови облради Синєгубова, можна розраховувати на суму приблизно в 10 000 грн та додаткову фінансову підтримку для дітей.

В той же час, сайт Харківської ОВА містить іншу інформацію — допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам призначається на шість місяців на сім’ю, яка звернулася за призначенням і надається у такому розмірі:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 грн.
  • для інших осіб – 2000 грн.

Хто може претендувати на фінансову підтримку?

  • особи з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність (та родини, в яких такі особи проживають);
  • діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, названу сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;
  • якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім’ї менш ніж 9444 грн:
  • особи, які доглядають за дитиною до 3 років або дитиною, яка потребує догляду, до 6 років;
  • сім’ї, які мають дітей до 18 років та/або до 23 років, які є студентами денної або дуальної форми навчання в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
  • особи які надають соціальні послуги на непрофесійній основі;
  • студенти, які звертаються самостійно, віком до 23 років;
  • особи з інвалідністю ІІІ групи;
  • сім’ї пенсіонерів;
  • особи, старші за 55 років.

Також, при територіальних центрах надання соціальних послуг працюють пункти «Допоможи ближньому», в яких можна отримати одяг та взуття для чоловіків, жінок, дітей та підлітків.

Консультації проходять за адресою: м. Харків, вул. Серпова, 4-б. Графік роботи: пн – чт – 09:00 – 18:00; пʼятниця – 09:00 – 17:00.

Читайте також

  • За дослідженням ООН, до 2100 року на Землі проживатимуть трохи менше ніж 10,2 млрд людей, а в Україні  — до 15,3 млн людей.