Сьогодні, 15 січня, до України вдалося повернути 25 людей, серед них прикордонник з Харківщини. Рідні чекали його з полону понад рік.
Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, а також уточнив Президент України Володимир Зеленський.
Відомо, що прикордонник з Харківщини перебував у полоні з літа 2023 року. Крім того, його та гвардійця, учасника оборони Маріуполя по прибуттю в Україну госпіталізували до лікарні, адже їх стан оцінюють, як важкий.
Крім того, уточнюється, що загалом до України повернули захисників Маріуполя й «Азовсталі», а також Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.
UPD (оновлення) 17:30: у Координаційному штабі з питань повернення військовополонених додали, що наймолодшому звільненому – 24 роки, а найстаршому – шістдесят. «Ці люди багато пережили без належної медичної допомоги та з негуманним ставленням у ворожій неволі», — йдеться у повідомлені.
«Хлопці мають важкі поранення та хвороби. Кожен із них отримає всю необхідну медичну допомогу», — наголосив Зеленський.
Відтак, українці зокрема мають втрату зору, ампутації кінцівок, складні кульові поранення та наслідки мінно-вибухових травм. Серед хвороб також – туберкульоз, онкологія, гангрена, що може свідчити про ті умови, в яких доводиться перебувати нашим людям.
Президент додав, Україна продовжує працювати над поверненням полонених, які досі перебувають у полоні в РФ.
Нагадаємо, станом на листопад 2024 року 3 767 громадян Україн вдалося звільнити з полону за весь час війни, тобто з 2014 року. Ця цифра включає 168 цивільних, всі інші — військові.
При чому, якщо говорити про військовополонених, всі вони були звільнені лише методом обміном. Адже РФ не звільняє важкопоранених, хоча така вимога прописана у Женевській конвенції — «логічно, що люди, приміром, з ампутаціями не зможуть далі служити, але Росії все одно продовжує їх утримувати та катувати».
Читайте також
- Альтернатива Женевській: в Україні презентували Московську Конвенцію.
- Росіяни, ймовірно, розстріляли українських військовополонених в Курській області.