За час повномасштабного вторгнення Росії в Україну зареєстровано понад 136 тисяч воєнних злочинів, скоєних російськими військовими.
Про це повідомив генеральний прокурор України Андрій Костін.
Станом на сьогодні, вдалося встановити понад 660 осіб, підозрюваних у вчиненні цих злочинів. Серед них більше сотні офіцерів Збройних Сил Російської Федерації, включаючи генералів та адміралів. Із цих підозрюваних 126 вже засуджені.
Українські правоохоронні органи продовжують збір доказів задля притягнення до відповідальності винних у порушеннях законів війни.
«Вже встановили понад 660 підозрюваних, 126 воєнних злочинців — засуджені. До кримінальної відповідальності притягнено більше ста офіцерів ЗС РФ серед яких генерали та адмірали. Навіть ця величезна кількість воєнних злочинів не є остаточною, бо Україна не має даних з тимчасово окупованих територій», – зазначив Костін.
Нагадаємо, у липні 2024 року загинули щонайменше 219 цивільних українців та 1 018 були поранені. Це найбільший показник смертності із жовтня 2022 року. Про це йдеться у звіті ООН.
За даними Організації, один із найбільших масованих обстрілів РФ по Україні стався 8 липня. Тоді в Києві, Дніпрі, Кривому Розі та Київській області загинули щонайменше 43 мирні жителі, зокрема 5 дітей. Ще 147 людей, серед яких 7 дітей отримали поранення. Одна з російських ракет влучила в дитячу лікарню «Охматдит» у Києві.
Уже після атаки північної частини Харківщини в червні — липні були інтенсивні наступальні дії російської армії на Донеччині. Через це втрати серед цивільних у регіоні зросли зі 125 загиблих і поранених у травні до 224 в червні та 269 в липні.
Більшість загиблих цивільних та пошкоджених освітніх і медичних закладів зафіксували на території, підконтрольній Україні. ООН зазначає, що тенденція збільшення кількості постраждалих серед цивільних продовжує зростати з березня 2024 року.
Нагадаємо, що російські військові застосовують сексуальне насильство як зброю проти цивільних та військовополонених в Україні.
За словами постійного представника України в ООН Сергія Кислиці, свідчення звільнених з російського полону показують, що понад 50% ув’язнених зазнали тортур, зґвалтувань чи іншого сексуального насильства. Офіс Генерального прокурора задокументував 290 випадків сексуального насильства, пов’язаного з війною, де постраждали 102 чоловіки та 188 жінок, у тому числі 15 неповнолітніх.
Кислиця зазначив, що факти сексуального насильства були описані у звітах Незалежної слідчої комісії щодо України та Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ).
У Харківській області розслідується понад 21 тисяча воєнних злочинів, з яких майже 15 тисяч пов’язані з нападами на цивільні обʼєкти, повідомив генеральний прокурор Андрій Костін. Понад тисяча людей обліковуються як викрадені або зниклі безвісти. Щодо розслідування фактів катувань, позбавлення волі, сексуального насильства правоохоронці працюють із Міжнародним кримінальним судом.
Читайте також
- За два роки населення Харківщини скоротилося на 300 тисяч — ОВА