Майже $10 мільйонів надасть Японія на фінансування надзвичайних заходів ЮНЕСКО в Україні та сусідніх країнах у сфері культури, освіти та захисту журналістів.
Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики України.
«Японія надала майже $10 мільйонів доларів на фінансування надзвичайних заходів ЮНЕСКО в Україні та сусідніх країнах у сферах освіти, культури й захисту журналістів. Цей внесок робить Японію провідним партнером ЮНЕСКО в Україні», — сказав Олександр Ткаченко.
Які проєкти від ЮНЕСКО підтримають?
У сфері культури:
- Охорона та реставрація об’єктів культурної спадщини, які можна подати як всесвітню спадщину;
- за погодженням зі МКІП чотири із цих об’єктів будуть відреставровані, разом із Києво-Печерською лаврою, а на десять об’єктів буде надано план готовності до надзвичайних ситуацій, який передбачає їх повне цифрування в 3D;
- профінансують продовження системи супутникового моніторингу та постачання додаткового обладнання для захисту об’єктів культури.
У сфері журналістики:
- Психологічна підтримка та юридичні консультації журналістам від ЮНЕСКО;
- збільшать кількість навчальних курсів для медійників щодо того, як захистити себе в зонах бойових дій;
- доставлять обладнання редакціям, щоб можна було продовжувати роботу в будь-яких ситуаціях, наприклад електрогенератори;
- підтримка місцевих ЗМІ в Молдові, Румунії та Словаччини для надання інформації українською мовою біженцям, які проживають у цих країнах.
Зазначається, що загалом цьогоріч Уряд Японії надасть рекордну суму фінансування для ЮНЕСКО — $16,1 мільйона. Ці гроші розподілять на проєкти в Афганістані, Іраку, Ірані, Мозамбіку, Нігерії, Таїланді та Ємені.
- Історичний центр Чернігова хочуть включити до спадщини ЮНЕСКО.
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.