Понад рік комунікаційна агенція The Tellers Agency створює формат камерних вечорів сторітелінгу The Tellers Night, де спікери та гості можуть говорити про важливе, актуальне та цінне. На останній зустрічі мова йшла про роботу воєнних журналістів.
Про це розповіли організатори заходу The Tellers Night.
13 серпня у коворкінг-просторі Kooperativ, що у Києві, відбувся вечір сторітелінгу The Tellers Night #6. На заході своєю думкою поділилися відомі журналісти:
- Настя Станко, головна редакторка «Слідство.ІНФО»;
- Данило Мокрик, журналіст The Kyiv Independent, автор YouTube-каналу MokRec;
- Віталій Юрасов, воєнний фотограф, документаліст;
- Дарʼя Трапезнікова, модераторка заходу та головна редакторка онлайн-видання для медійників «Медіамейкер».
Першою виступала Настя Станко. Спершу вона розповіла наскільки змінилося сприйняття її професії.
«Ти стаєш наче провідником. Береш читача за руку і проводиш в інколи не найприємніші місця, ситуації, в атмосферу війни. І стаєш свідком часом жахливих, а іноді й неймовірних подій, знайомишся з прекрасними людьми», — зазначила Станко.
Вона також поділилася історією, яка відбулася з нею у Лимані Донецької області в травні 2022 року. Настя разом з відеографом приїхали знімати репортаж із місцевими поліцейськими про евакуацію людей. Там вони дізналися, що в одному з будинків на лінії фронту залишився поранений хлопець. Його ніхто не хотів забирати через небезпеку, проте поліцейський Макс не роздумуючи ризикнув, а разом із ним і відеограф Насті, який все фіксував. Врешті, вони евакуювали пораненого до лікарні. Лікарі сказали, що хлопець до вечора помер би, якби не Макс.
«Я завжди буду згадувати цю історію, як прояв чуда, коли одні люди чомусь ризикують своїм життям заради життя іншого. І роблять це так легко і просто, ніби не про життя взагалі йдеться. Бути свідком цих чудес серед мороку і могти їх описати – от за що я продовжую бути в цій професії», — каже Настя.
Наступним говорив Данило Мокрик. Він поділився власними думками про події у суспільстві. На початку повномасштабного вторгнення Данило перевів свій Twitter (X) на англійську мову і почав розповідати там про війну та воєнні злочини для іноземної аудторії. Як зазначив журналіст, він відчував потребу робити вагомий проєкт який матиме вплив. Ця потреба переросла у співпрацю із українським англомовним медіа The Kyiv Independent та 2 фільми-розслідування. Один з них — «Діти, які вже ніколи», про злочини росіян проти українських дітей.
Також Данило розповів, що робота у сфері журналістських воєнних розслідувань зводиться до розпитування свідків тих самих воєнних злочинів. Йому часто буває морально важко, адже люди знову змушені прокручувати в памʼяті жахливі події, які пережили.
«Ми травмоване суспільство і, на жаль, поки навіть не усвідомлюємо наскільки. Проте спілкування один з одним, можливість ділитись своїим історіями, своїм болем, своєю радістю точно допоможе і підтримає у цей складний час», — зазначив Данило.
Останнім спікером став Віталій Юрасов. З початком повномасштабного вторгнення його перший робочий виїзд, як фотографа, був до Херсонщини разом із підрозділом Головного управління розвідки. Як зазначає чоловік, зараз репортажі можуть бути максимально різні: від звіту про отримання бусів чи авто, до репортажів з повернення полонених чи зі звільненого острова Зміїний.
«Я завжди хотів жити насичене життя і мені це вдавалось. І якщо раніше в описі мого профілю в Instagram був напис “Досліджую життя”. Зараз є ще продовження “і війну”. Для мене важливо бути корисним і допомагати тим, що я вмію найкраще», — розповів Юрасов.
Вечір закінчився дискусією спікерів про особисті табу у висвітленні воєнних тем. Усі троє журналістів прийшли до висновку, що перш за все вони громадяни, а вже потім журналісти і розуміють етичні кордони.
Вечори The Tellers Night проводяться за фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine.
Новина в рубриці «Пряма мова» є видом рекламного матеріалу, який відображає винятково точку зору авторів. Вона не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції Ґвара Медіа може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія в рамках власної редакційної політики.
Читайте також
- Харківський незалежний театр «Нафта» готує виставу про Розстріляне Відродження «ХАРТЕДЕ 20», у якій розкажуть та покажуть заборонені імена українських авангардистів, розказала журналістам Ґвара Медіа представниця театру.
- Верховна Рада України підтримала ратифікацію Римського статуту 281 голосом.
- Також парламент прийняв законопроєкт №8371 щодо заборони діяльності на території країни релігійних організацій. Зокрема, заборонена діяльність УПЦ Московського патріархату.