У Міністерстві інфраструктури розповіли як отримати компенсацію за знищене через війну майно.

Новий законопроєкт №7198  врегульовує державну політику щодо надання компенсацій за зруйновне житло, а також встановлює для постраждалих громадян чіткий алгоритм отримання компенсації.

Понад 2,4 мільйона українців мешкають у пошкодженому чи зруйнованому житлі, станом на осінь 2022. Через Дію заявки на компенсацію залишили вже понад 316 тисяч українців. І це далеко неповний список постраждалих, який щодня поповнюється.

Які варіанти відшкодування

Існуватиме два види компенсацій:

  • Грошова – її можна буде отримати тільки за приватний або дачний будинок. Для цих надходжень має бути створений спеціальний рахунок, проте цей механізм ще розробляється;
  • у вигляді житлових сертифікатів, які відображатимуть оцінену вартість зруйнованого майна. Її розраховуватимуть за спеціальною методикою, в основі якої буде вартість житла за м². Сертифікат діятиме 5 років, його можна буде використати для придбання квартири або приватного будинку як на первинному, так і на вторинному ринках і в будь-якому населеному пункті.

Хто прийматиме рішення щодо компенсації

При місцевих адміністраціях діятимуть комісії з розгляду питань про надання компенсації. Постраждалі подаватимуть заявки до таких комісій: через «Дію», ЦНАПи або нотаріуса.

Комісія протягом 30 днів обстежуватиме об’єкт і ухвалюватиме рішення щодо компенсації.

Заарештовані російські активи – основне джерело відшкодування

Планується, що основним джерелом фінансування компенсацій будуть заарештовані активи Росії.

«Очевидно, що законопроєктом ми не закриваємо всі питання щодо механізму компенсацій чи джерел фінансування. Він є рамковим, під який ми будемо розробляти комплекс підзаконних актів. Розраховуємо на підтримку народних депутатів та експертної громадськості в цьому процесі», – прокоментував Олександр Кубраков, Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури.

Законопроєкт №7198 про компенсацію власникам зруйнованого або пошкодженого житла затвердили у першому читанні. Міністерство відновлення вже розпочинає роботу над підготовкою необхідних для імплементації законопроєкту підзаконних актів.

  • Пів мільярда гривень витрачено на відновлення житлового фонду Харкова.
  • В Ізюмі відремонтували сім будинків за 35 мільйонів гривень.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook та переглядайте YouTube та TikTok.