«Ми відкриваємо школи не прив’язуючись до початку чи до кінця навчального року, ми відкриваємо їх в міру готовності», — керівниця міського департаменту освіти Ольга Деменко.
Сьогодні, 22 квітня, у центрі Харкова освітній процес розпочався вже в четвертій підземній школі, третій — великій. Відтепер тут навчатимуться понад 800 дітей з п’яти найближчих центральних шкіл міста. Крім того, невдовзі сюди зможуть долучити ще більше охочих школярів.
Як пройшло відкриття та який попит на офлайн освіту у містян — у матеріалі Ґвари.
За словами керівниці міського департаменту освіти Ольги Деменко, у цій школі представлені всі класи від першого до одинадцятого. Однак саме початкових класів буде найбільше: серед понад 800 учнів загалом передбачені місця для 400 школярів 1-4 класу, тобто рівно половина від загальної кількості.
Таке рішення Деменко пояснила тим, що учнів початкових класів, зокрема перших та других, у Харкові наразі найбільше: лише першокласників — 70% від загальної кількості школярів міста.
«Акцент треба робити на початкову школу, особливо на перші й другі класи, бо це діти, які не були в садочку. І рівень соціалізації у них дуже низький. Тому для них це надважливо. Не скільки з точки зору навчитися читати, писати й малювати, бо цього можуть і батьки навчити. А з точки зору того, що в цей період формуються їх особистості в колективі, творчі навички, лідерські якості й взагалі від рівня соціалізації залежить психологічний комфорт дитини», — додала Деменко.
Водночас учениця 11 класу Яна зазначила, що, на її думку, не менш важливим офлайн навчання є і для учнів 11 класу, адже це їх останній рік в школі, а за партами в останнє вони сиділи понад три роки тому.
«Сам процес офлайн-навчання дуже незвичний для нас, але це дійсно можливість знову відчути себе у школі, зустрітися з друзями, побачити вчителів. Крім того, коли ти сидиш обличчям до обличчя з вчителем краще засвоюється матеріал, адже вдома одночасно доводиться робити кілька справ, тут — ти максимально у процесі», — додала Яна.
Учителька англійської мови одного з ліцеїв, представленого в цьому освітньому просторі, Ірина Фролова також підтвердила ефективність офлайн-занять та противагу онлайну.
«Деякі діти, звісно, сьогодні в шоці… Деяким не звично бачити таку кількість своїх однолітків, однак по більшості дійсно видно, що вони раді бути тут, тож діти відверті та щирі у проявах своїх емоцій до однолітків. Самі ж батьки у захваті, що діти можуть отримати якісні знання та навички соціалізації», — підсумувала пані Ірина.
Водночас Деменко повідомила, що діти у цій підземній школі будуть вчитися у квітні, травні та червні. Крім того, для охочих добровільно організують заняття з надолуження освітніх втрат, бо є питання щодо освітнього процесу у батьків, та є бажання вчитися у дітей та вчителів, тому все літо підземні школи будуть працювати.
«Також на території цієї підземної школи є прекрасні спортивні локації. Тому тут ми зможемо проводити уроки фізкультури і у разі повітряної тривоги діти протягом однієї хвилини будуть уже в укритті», — додала Деменко.
Крім того, керівниця міського департаменту освіти також нагадала, що у травні 2024 року саме у Харкові відкрили першу в Україні підземну школу. Сьогодні їх вже чотири. При чому третю підземну школу — одну з найменших — відкрили в Основʼянському районі Харкова вчора, 21 квітня.
«Там вчиться 400 дітей і це повністю покриває потреби того невеличкого мікрорайону», — додала Деменка.
Вона також повідомила, що невдовзі у Харкові кількість підземних шкіл ще збільшиться.
Читайте також
- На Харківщині пообіцяли збудувати ще 17 укриттів до кінця року.
- «Спочатку пандемія, а потім вторгнення — ми навіть алфавіт не встигли вивчити»: виклики офлайн освіти на Харківщині.
