У цей день харків’яни разом з усією Україною вбираються у традиційний національний одяг — вишиванки. Це свято відображає велич та розмаїття українського народу, а також його багату історію.
- Всесвітній день вишиванки є міжнародним святом, яке має на меті збереження давніх народних традицій створення та носіння українського вишитого одягу.
- Це свято щороку відзначається у третій четвер травня.
- Воно не пов’язане з жодною державою або релігією, а долучитися просто: достатньо в цей день одягнути вишиванку.
Ініціативу проведення акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонували у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Спочатку декілька десятків студентів та викладачів факультету взяли участь, одягнувши вишиванки.
У 2015 році Чернівецька міська рада прийняла рішення №1577 від 30 квітня «Про День вишиванки» та визначила щорічно третій четвер травня Днем вишиванки в місті Чернівці.
Протягом наступних років свято поширилося на всю Україну та отримало міжнародне визнання, приєднуючи українську діаспору по всьому світу, а також прихильників України.
Читайте також
- По-справжньому: що треба знати про традиційний український одяг, аби не пропагувати шароварщину? Маки, ружі та вінки ー таке розмите уявлення про традиційне українське вбрання залишив для сучасних українців СРСР. Все, що українське ー це смішне, незграбне та примітивне. Як було насправді?
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!