VR-відео польоту над Церерою розкриває подробиці дивного Оккатора

Сергій Прокопенко - 28 Березня 2018 | 00:06
VR video cererra

У NASA створили нове VR-відео польоту над Церерою, карликовою планетою всередині Сонячної системи. У відео об’єднали серію зображень, отриманих від міжпланетної автоматичної станції NASA Dawn. Ударний кратер Оккатор є найяскравішим об’єктом на поверхні Церери.

Він сягає 92 км у ширину та 4 км вглиб, а структура кратера вказує на недавню геологічну активність. У NASA вважають, що яскраві плями на дні кратера можуть бути кристалами солі, які опинилися на поверхні разом з мінералізованими рідинами. Ця 92-кілометрова ударна формація відома тим, що в ній розташовані найбільші скупчення знаменитих білих точок Церери. Вчені ще не змогли точно визначити, що є природою цих білих точок.

Ще 2 століття назад з’явилася ідея про те, що між Марсом і Юпітером повинна бути ще одна планета – Церера. Церера – найближча карликова планета до Землі. Церера – єдина планета, хоч і карликова, в поясі астероїдів. Маса карликової планети поступається земній в 6000 разів, а через слабку гравітації у неї неправильна, сферична форма. Однак останні дослідження показали, що Церера має з усім іншим поясом астероїдів лише загальну орбіту. Але не походження. Церера і пояс астероїдів – це два різних об’єкта, які волею долі вийшли на одну орбіту

Вперше білі плями на Церері виявив в ході спостережень в 2003 і 2004 роках космічний телескоп Hubble. В даний час ці об’єкти досліджує станція Dawn. Вчені припускають, що яскраві плями можуть бути утворені водяним льодом або гідратованими сульфатами магнію.

Церера відкрита в 1801 році Джузеппе Піацца і названа на честь римської богині родючості. Діаметр цього найбільшого тіла в поясі астероїдів між орбітами Марса і Юпітера становить 950 кілометрів. Церера на третину складається з льоду. У 2006 році Міжнародний астрономічний союз відніс її до карликових планет.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.