4 листопада команда волонтерів громадської організації «Порятунок тварин Харків» потрапила під обстріл російського дрона під час евакуації з Покровського напрямку. Обійшлося без жертв, однак автомобіль волонтерів був суттєво пошкоджений.
Про це 7 листопада розповіла представниця комунікації з іноземними партнерами та пресою Ярина Вінтонюк.
Вона зазначила, того дня двоє рятувальників організації займалися евакуацією собаки та девʼятьох її цуценят з Покровського напрямку до Харкова.
«Російський дрон намагався влучити у автомобіль, коли волонтери лише закрили заявку та забрали у військових на Покровському напрямку собаку Ізольду, яка була після ДТП та мала перелом лапки, а також її девʼятьох цуценят», — пояснила Ярина Вінтонюк.
Вона додала, всі члени команди та тварини лишилися неушкодженими, однак російський боєприпас з дрона влучив у праве колесо автомобіля. Крім того, на машину полетіли уламки, тож вона не могла далі їхати та була зламана.
«Волонтерам довелося сховатися у посадці, адже небезпека обстрілу зберігалася і чекати на допомогу від іншого нашого екіпажу», — сказала представниця ГО
До Харкова рятувальникам вдалося доїхати того ж дня.
Про діяльність ГО «Порятунок тварин Харків»
Організація була створена ще у 2016 році для допомоги тваринам та розпочала свою роботу у Харкові та на околицях. Однак з початку повномасштабного вторгнення волонтери розширили свою географію та займаються евакуацією також з Донецької, Сумської та Херсонської областей.
«Ми працюємо там, де найбільше потрібна допомога: коли був прорив херсонської гідроелектростанції — були там, зараз найважчий напрямок — Донецький. І я хочу сказати, що дійсно евакуація тварин — велика потреба, адже люди часто лишаються до останнього в небезпеці, бо не хочуть лишати одних своїх тварин», — пояснила Ярина Вінтонюк.
Вона також додала, лише протягом останнього місяця у них було кілька випадків, коли на наступний день після евакуації людей разом з тваринами, у будинок цих мешканців прилітав російський снаряд.
«І ми закликаємо всіх, хто може допомогти, робити це. Адже навіть винаймати житло, де можна з тваринами, — важко. Тож іноді люди змушені лишатися з нами і ми вже допомагаємо їм з приміщенням», — додала волонтерка.
Так само є і проблема з притулками, адже по всій Україні вони переповнені. Ярина Вінтонюк каже, це питання неможливо вирішити силами однієї чи кількох організацій, єдиний вихід — залученість громадськості до цього.
Наразі у Харкові для допомоги тваринам організація має кілька локацій: клініку, реабілітаційний центр для котів та риб, приміщення для перетримки собак та ще кілька обʼєктів по місту для догляду за тваринами. Загалом під безпосередньою опікою ГО наразі перебуває 1 800 тварин. Сама ж команда складається з близько ста людей.
Водночас команда потребує підсилення, а саме є постійна потреба у кваліфікованих працівниках: водіях, рятувальниках та ветеринарах, а також потрібні нові транспортні засоби, ліки та вакцини для тварин.
Дізнатися більше про організацію та підтримати її можна за посиланням на соцмережі.
Читайте також
- Майже 40 волонтерів та поліціянтів загинули на Харківщині під час евакуацій.
- У Харкові попрощалися з волонтером Тиграном Галустяном — фоторепортаж.