З 277 загиблих осіб, 14 – діти, повідомив начальник відділу організації роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева під час пресбрифінгу в Media Center Ukraine – Укрінформ.
«На жаль, війна залишає свій слід і ми маємо втрати серед цивільного населення внаслідок підриву на мінах та інших вибухонебезпечних предметах. За інформацією Міноборони з початку війни від мін та інших вибухонебезпечних предметів загинуло понад 200 осіб, в тому числі на жаль, 14 дітей. Поранено понад 600 осіб, з них – 74 дитини», – говорить начальник відділу гуманітарного розмінування ДСНС.
Нині Україна є однією з найбільш замінованих країн у світі. Через повномасштабне вторгнення на території країни в Україні понад чверть площі займають потенційно забруднених територій. Над розмінуванням працюють сили оборони та оператори протимінної діяльності.
Основні зусилля зосереджені на очищенні від вибухонебезпечних предметів населених пунктів, шляхів сполучення, земель загального користування, об’єктів критичної інфраструктури, ліній електропередачі на деокупованих територіях Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Миколаївської, Херсонської та Донецької областей.
27 лютого о 15:00 в Ізюмі Харківської області 42-річний чоловік підірвався на міні, попередньо ПФМ-1 «Пелюстка». За його словами, постраждалий підірвався під час прибирання своєї земельної ділянки. Його доставили до медзакладу з пораненнями.
ПФМ-1 (протипіхотна фугасна міна) «Лепесток» — це протипіхотна міна натискної дії радянського виробництва. Вона майже точно копіює американську міну BLU-43/B «Dragontooth». Міна була прийнята на озброєння Радянської армії в 1975 році. Вона може встановлюватися вручну або за допомогою спеціальних мінних загороджувачів. ПФМ-1 є дуже небезпечною міною, адже вона може бути замаскована під траву або листя. Міна спрацьовує, коли людина натискає на неї, що призводить до серйозних травм або загибелі.
Більше на цю тему
Розмінування України: скільки територій очистили від мін станом на грудень 2023 року — інфографіка. З такою ж швидкістю розмінування для повного обстеження України включно з окупованими територіями потрібно приблизно 210 років.
Розмінування прифронтових територій Харківщини. Один день із саперами — фото та відео. Журналісти Ґвари провели день із харківськими саперами у Прудянці, де розмінувальники знайшли та підірвали близько 30 мін «пелюсток».