З часу деокупації частини Харківської області та до сьогодні там тривають стабілізаційні заходи.

Ірина Верещук в інтерв’ю Радіо Свобода розповіла, що, на її думку, Збройні Сили України були результативніші у питанні деокупації Харківщини, ніж влада, оскільки після звільнення територій державі знадобилося понад два місяці аби приступити до стабілізаційних заходів у регіоні.

«Наші війська були активніші та результативніші, ніж влада. Так неочікувано швидко та так багато територій було звільнено відразу. Що Харківщина стала для нас добрим-поганим прикладом. Після деокупації Харківщини з’ясувалося, що не були вчасно призначені керівники військових адміністрацій. На місці було колаборантство. Звичайно, що ті люди втекли з окупантами, хтось залишився. Але поки були відновленні усі електронні ключі, поки пройшов процес погодження в Офісі Президента, голосування в Парламенті, Кабінеті Міністрів, пройшов цей перший та другий місяць», – наголошує міністерка.

Однак, стверджує Верещук, Харківська обласна військова адміністрація взяла на себе відповідальність за організацію адміністративних процесів у деокупованих громадах. Також долучилися міжнародні організації, які допомагали з гуманітарною допомогою.

«Був трохи управлінський хаос на місцях. Бо в одну громаду їхали всі, а в іншу ніхто не заїжджав», – розповіла Ірина Верещук. 

За словами міністерки, зараз на звільнених територіях досі тривають стабілізаційні заходи, а процес реінтеграції досі не розпочався.

Довідка

1 квітня 2022 року Ізюм потрапив в окупацію. З початку повномасштабного вторгнення місто та район піддавалися постійним обстрілам зі сторони армії РФ. За підрахунками, пошкоджено чи знищено 80% будівель. 

Також, за інформацією місцевої влади, за час окупації в Ізюмі загинули понад тисячу мирних жителів, ще дві сотні безвісти зникли.

Місто 10 вересня 2022 року звільнили українські військові.

Читати також:

  • Верещук порекомендувала жінкам з дітьми та людям похилого віку виїхати з Ізюма на Харківщині.
  • В Ізюмі на Харківщині встановили перші три модульні котельні.
  • В Ізюмі планують відновити 40 будинків — Синєгубов.