Міжфракційне об’єднання «Розумна політика» подало до Верховної Ради законопроєкт, альтернативний до акта під № 9342 –1 щодо повернення премій військовим, виведення поранених поза штат та унормування служби строковиків, повідомив депутат Дмитро Разумков.

Законопроєкт передбачає:

  • Фіксований розмір виплат для військових мінімум у 30 тисяч. Стеля в 100 тисяч залишається як зараз;
  • Розв’язання питання поранених захисників, виведених поза штат: в основному законопроєкті влади пропонують перевести таких військових на щомісячну зарплатню в 6 тисяч гривень. В альтернативному законопроєкті пропонують зберегти за ними попередню зарплату протягом 2-х місяців із моменту виведення поза штат. У цей період бійцям командування шукатиме роботу на штабних посадах чи у військкоматах. Якщо роботи не знайдено, то військові підлягають звільненню з військової служби, окрім випадків, коли вони висловили бажання її продовжувати. У випадку продовження вони поза штатом будуть отримувати 2 мінімальні зарплати;
  • Надання строковикам можливість лише за власним бажанням мобілізуватися до ЗСУ. Таким чином вони отримають більші виплати і всі соціальні гарантії військовослужбовців, але при цьому після перемоги матимуть можливість одразу стати цивільними, тобто демобілізуватися.

Також пропонують визначити на період воєнного стану тривалість щорічної основної відпустки протягом року становить 30 днів, однак за один раз військовослужбовець зможе скористатися частиною безперервної щорічної основної відпустки тривалістю до 10 днів.

  • Раніше депутати Верховної Ради заблокували підписання законопроєкту про відновлення щомісяця доплат військовим та поліцейським у розмірі 30 тисяч гривень.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.