До 12 років позбавлення волі заочно засудили російського військового із позивним «Тополь», який під час окупації Куп’янського району катував двох працівників поліції.
Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.
Слідством встановлено, що засуджений разом із двома іншими російськими військовими «Тренером» та «Медиком» увірвалися до помешкання заступника начальника одного з місцевих відділів поліції у селищі Шевченкове.
Вони силоміць вивезли чоловіка до катівні в ангарі фермерського господарства у селі Огурцівка. Потерпілому зв’язали руки та підвісили до крана з металевим гаком.
«Тополь» змушував поліціянта погодитися на співпрацю з окупаційною владою. Чоловік відмовився, після чого військові РФ почали його бити.

«Не досягнувши бажаного результату, “Тополь” наказав відпустити правоохоронця, і погрожував насильством над родиною у разі подальшої відмови від співпраці», — йдеться у матеріалі.
Начальник того ж відділу поліції дізнався, що його розшукують росіяни та самостійно прийшов до захопленої Шевченківської райдержадміністрації. Він також зазнав тортур після відмови співпрацювати з росіянами.
Так, «Тополя» визнали винним у порушенні законів та звичаїв війни й засудили до максимального покарання за цією статтею — 12 років ув’язнення.
У прокуратурі уточнили, що строк відбуття покарання розпочнеться з моменту затримання російського військового. Строки давності зупиняються, допоки він перебуває в розшуку.
Нагадаємо, правоохоронці повідомили про нову підозру співробітнику ФСБ Росії, якого підозрюють у катуванні цивільних під час окупації Харківської області.
Читайте також
- ООН: 96% звільнених українських полонених заявили про катування.
- Катував цивільних на Ізюмщині: бойовику «ЛНР» повідомили про підозру.




