Компанія SpaceX лімітувала Україні використання супутникового інтернет-сервісу для управління безпілотниками у військових цілях.
Про це написали Reuters із посиланням на слова президентки SpaceX Гвінн Шотвелл.
Супутниковий інтернет-сервіс Starlink, який налагодив комунікацію між українськими військовими за відсутності покриття та електрики, «ніколи не був призначений для використання у вигляді зброї», — заявила головна операційна директорка SpaceX Гвінн Шотвелл під час вчорашньої конференції у Вашингтоні.
«Ми знаємо, що військові використовують їх для зв’язку, і це нормально. Але ми ніколи не хотіли, щоб вони використовували це в наступальних цілях», — зазначила вона.
У SpaceX повідомили, що знають про використання супутникового інтернету українськими захисниками для управління дронами. Вони ефективно використовують БПЛа для виявлення позицій противника, наведення вогню та скидання бомб. За словами Шотвелл, це не було частиною договору між компанією та Україною. Контракт був призначений для гуманітарних цілей, таких як надання інтернету лікарням, банкам і сім’ям, які постраждали від вторгнення Росії.
Очільниця SpaceX заявила, що вони вже ужили заходів щодо обмеження використання Starlink. На питання журналістів яких саме, вона відмовилася відповідати. Минулого року українські військові зафіксували неполадки в роботі Starlink. На запитання, чи були ці збої пов’язані із зусиллями SpaceX по приборканню військового використання Starlink, Шотвелл відповіла: «Я не хочу відповідати на це питання, тому що я не впевнена, що знаю відповідь».
Восени Ілон Маск зазначив, що за весь час в Україну відправили 25 300 терміналів. З них – більш ніж 20 000 отримали в Мінцифри, передає Forbes. Інші закуповували приватно. Централізовані поставки завозились завдяки:
- 5000 — сприянню американської Агенції з міжнародного розвитку USAID;
- 5000 — підтримці уряду Польщі;
- 5000 — ініціативі міністрів цифрової трансформації країн ЄС;
- решта — від SpaceX та приватних компаній.
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.