У Кабінеті Міністрів України готують пакет документів, який передбачить відповідальність за відмову від примусової евакуації. Він має стати дотатковим важилем впливу для родин з дітьми.
Про це під час брифінгу сказав директор Департаменту цивільного захисту Харківської обласної військової адміністрації Іван Сокол.
За його словами, сьогодні кримінальна відповідальність для батьків існує лише в тих випадках, коли через ігнорування евакуації були зафіксовані безпосередні наслідки для життя чи здоровʼя дитини. Тоді розглядом таких справ займається суд.
«На жаль, досвід показав, сьогодні у нас немає такого поняття, як відповідальність за відмову від евакуації сімей з дітьми з небезпечних районів Харківщини. Це можливо лише при настанні наслідків. А ми працюємо 24\7, аби уникнути трагедій», — сказав Іван Сокол.
Він також зазначив, що передбачена відповідальність має також стосуватись «майнового стану» та інших соціальних норм, таким чином батьки дітей, які продовжують проживати на прифронтових територіях, мають усвідомлювати свої обовʼязки.
Сокол додав, сьогодні, 9 серпня, Координаційний штаб з питань проведення обов’язкової евакуації при Міністерстві реінтеграції також розглядав питання такої відповідальності і там висловили потребу впровадження нових рішень.
В той же час, присутній на брифінгу начальник відділу ювенальної превенції діяльності ГУНП в Харківській області Артемій Коновалов зазначив, поліція не зіштовхувалася зі спротивом населення до виїзду у своїй роботі. За його словами, після провелення відповідних розмов з людьми, вони з розумінням ставляться до потреби евакуації.
«У своїй роботі про відповідальність ми поки не кажемо. Наше завдання — максимально розʼяснити батькам, що найбільша відповідальність — втрата дитини. Надаємо їм приклади, коли через обстріли гинули діти і тоді батьки до нас дослуховуються», — пояснив Коновалов.
Додається, у разі відмови від евакуації, поліція також може скласти адміністрвативне правопорушення за статею 184 частиною 1, яке далі вже буде розглядати суд. Але, здебільшого, на його думку, це не потрібно.
Отримати допомогу з евакуацією можна за номером телефону 0-800-33-92-91, на спецлінії поліції «102» або у найближчих відділень поліції.
Нагадаємо, найскладніша ситуація з евакуацією на Харківщині в Оскільській громаді. Тут, окрім наближення до лінії зіткнення, є загроза ураження волонтерів та поліції дронами та артилерією.
Читайте також
- 22 липня у Вовчанській громаді розширили зону примусової евакуації дітей на всю її територію. На момент ухвалення такого рішення у населених пунктах перебувало 112 дітей. Наразі досі лишається 90. Про те, як відбувається евакуація — поетапно досліджували журналісти Ґвара Медіа.
- Майже 5 000 людей вдалося евакуювати БО «Координаційний гуманітарний центр». Централізована евакуація відбувалася через транзитний евакуаційний пункт.