Офіс Уповноваженого Верховного Ради з прав людини дізнався про 240 випадків, коли у Європі із сімей українських біженців соцслужби забирали дітей.
Про це розповіла представниця з прав дітей, сім’ї, молоді та спорту Ірина Суслова в інтерв’ю «Радіо Свобода».
За її словами, такі випадки трапляються через відмінності в законодавстві.
«Для прикладу, це можуть бути історії, коли мама була змушена залишитись на роботі в Україні, а в евакуацію відправила бабусю зі своєю дитиною. Бабуся не має ніякої довіреності на представлення інтересів і не вважається за європейським законодавством родичкою цій дитині. Таким чином соціальні служби можуть залучити поліцію і забрати дитину із сім’ї», — пояснила вона.
Водночас Ірина Суслова наголошує, що держслужбовці мали б розповісти людям про ці розбіжності.
Офіс уповноваженого моніторить такі ситуації, щоб надавати правову допомогу жінкам або сім’ям, які опинилися в них. Представниця Омбудсмана зазначила, що зараз вони працюють із міжнародними організаціями, щоб врегулювати це питання, і щоб люди отримали правову допомогу й переклад.
Родичі дітей, яких забрали європейські соцслужби, повинні обов’язково звернутися до консульського відділу й поінформувати їх. Також вони можуть звернутися до Офісу уповноваженого з прав людини.
Читайте також
- Російське вторгнення в Україні спричинило найбільший потік біженців із часів Другої світової — ООН. На сьогодні кількість вимушено переміщених людей у всьому світі зросла до 110 мільйонів людей.
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube.