Харківська обласна військова адміністрація отримала звернення від ветеранів щодо відмов їм у наданні безкоштовних препаратів або безоплатних послуг.
Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.
У Харківській області 59 закладів охорони здоров’я підписали контракти за пакетом НСЗУ з розширених послуг ветеранам на рівні первинної медичної допомоги. Так, ветерани можуть отримати фізичну, психологічну реабілітації, амбулаторне та стаціонарне лікування. Однак, деяким відмовляють в отриманні відповідних послуг.
«Учасники бойових дій повідомили про факти відсутності медикаментів в певних медзакладах області, а також відмови у наданні безкоштовних препаратів. Ще одне проблемне питання – відмова у наданні безоплатних послуг за направленням в медзакладах академії наук. Готуватимемо відповідне звернення до профільних міністерств задля розв’язання цього факту», – зазначила заступниця начальника Харківської ОВА Віта Ковальська.
Зокрема, учасники бойових дій та їх родини з Харківської області можуть отримати компенсацію за проходження санаторно-курортного лікування – 50% вартості компенсується із обласного бюджету, ще 50% з місцевих.
Нагадаємо, на Харківщині заняття з плавання для військовослужбовців з ампутаціями здійснюватиметься коштом обласного бюджету. Рішення прийняли під час чергової сесії Харківської обласної ради 22 квітня.
Чому це важливо
Внаслідок війни на Харківщині 246 ветеранів потребують реабілітації після ампутацій. А загальна кількість захисників, що мають статус учасника бойових дій та проживають на Харківщині — 42 781, з них 1 909 осіб з інвалідністю.
Раніше заступниця начальника Харківської ОВА Віта Ковальська зазначала, що одним із важливих напрямків відновлення військовослужбовців є заняття в басейні.
Так, на території області функціонує 18 басейнів, з яких 13 розташовані в місті Харків. За результатами опитування 61 ветеран з ампутаціями виявив зацікавленість у заняттях в басейнах.
«Однак, існує проблема з деякими басейнами, які встановлюють необґрунтовано високі тарифи, що сягають 1000 грн за годину. Вважаємо за необхідне встановити вартість відвідування басейнів ветеранами на більш доступному рівні», — йдеться в повідомленні.
Ще тоді в ОВА пообіцяли, що фінансування реабілітації ветеранів з ампутаціями надалі здійснюватиметься коштом обласного бюджету, з компенсацією вартості занять для спортивних комплексів. А самі тренування, за їх словами, планується проводити у зручний час, двічі на тиждень, тривалістю одна година.
Читайте також
- На Харківщині цьогоріч планують реалізувати 10 проєктів з інклюзивності.
