Від початку 2024 року в Україні зафіксували 2 777 випадків домашнього насильства. В 76% цих випадків постраждалими є жінки.

Про це стало відомо зі статистики від моніторингового сервісу Опендатабот.

Однак, своєю чергою, від початку повномасштабної війни більшає випадків, коли по допомогу звертаються чоловіки. Так, в 2021 році 80% звернень були від жінок та 20% від чоловіків.

«Серед чоловіків найчастіше звертаються літні люди, які стикаються з насильством з боку своїх дорослих дітей і онуків — переважно, через фінансові мотиви», — зазначається в повідомленні.

Всього за дев’ять місяців поточного року від людей старших за 60 років надійшло 9,8 тисяч звернень: це кожне третє звернення від загальної кількості.

Звернення через домашнє насильство за гендерним розподілом / Фото: Опендатабот

Від усіх відкритих кримінальних проваджень щодо домашнього насильства вже 85% вручено підозру, а 80% — передані до суду.

Цього року було зафіксовано 2,7 тисяч випадків домашнього насильства, що майже вдвічі більше, ніж в 2022 році, коли цих випадків було 1,5 тисячі.

Кількість кримінальних справ про домашнє насильство / Фото: Опендатабот

Куди звернутися по юридичну та психологічну допомогу?

  • Національна гаряча лінія з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116 123 (з мобільних безкоштовно), 0 800 50 03 35 (з мобільних і стаціонарних — безкоштовно);
  • Зателефонувати за номером 068-145-55-90 або 0 800 30 55 90 (безкоштовний номер), написати в Telegram, Viber, Signal тощо або заповніть заявку на сайті ЮрФем;
  • Звернутися до спеціалістів та спеціалісток платформи психотерапевтичної допомоги «Аврора»;
  • На гарячу лінію можна звернутись через онлайн канали: скайп — lastrada-ukraine, телеграм — NHL116123, електронна пошта — [email protected].

Якщо ви перебуваєте на окупованій території, зверніться до Офісу генерального прокурора:

  • Електронна пошта: [email protected];
  • Телефонний номер для дзвінків та повідомлень у Viber, Telegram, WhatsApp, Signal: 096-755-02-40;
  • Єдиний ресурс для фіксації воєнних злочинів warcrimes.gov.ua.

Читайте також

  • Домашнє насильство під час війни. Як запобігти, розпізнати та куди звертатися