Станом на 19 лютого 2025 року внаслідок повномасштабного вторгнення РФ в Україну майже 6,7 мільйона жінок потребують гуманітарної допомоги.

Такі дані оприлюднила агенція «ООН-Жінки» — орган, що координує роботу системи ООН у питанні гендерної рівності.

За даними ООН-Жінки, лише від лютого 2022 року в Україні було вбито щонайменше 3799 жінок і 289 дівчат. А гендерне насильство за час повномасштабного вторгнення в Україні зросло на 36%.

В агенції також запевняють, три роки повномасштабної війни в Україні повернули назад десятиліття прогресу в галузі прав жінок, безпеки та економічних можливостей. Враховуючи це, жінки в Україні тепер щодня зіштовхуються з підвищеним ризиком гендерного насильства, зростанням безробіття, зменшення впливу в ухваленні рішень, більшим побутовим навантаженням і кризою психічного здоров’я.

Тож в ООН закликають збільшити підтримку жінок та дівчат в Україні, серед яких 1 мільйон 869 тисяч внутрішньо переміщених. Адже серед жінок – вищий рівень і безробіття. У 2024 році серед переміщених через війну жінок роботу мали 48%, порівняно з 71% чоловіків.

А станом на 2023 рік жінки в Україні заробляли на 41,4% відсотка менше, ніж чоловіки.

Разом з тим, навантаження на жінок збільшилося, зокрема, з догляду за дітьми, адже через війну закрились багато дитячих закладів, вказує ООН-Жінки.

Водночас українські жінки вийшли на провідні ролі в гуманітарній сфері, стають лідерками громадянського суспільства. Збільшилась і кількість жінок-підприємниць. За їх даними, зараз кожен другий бізнес в Україні заснований жінкою.

«Відкриваються нові можливості для жінок у секторах, де раніше домінували чоловіки, серед яких – сфера охорони, транспорту та розмінування», — кажуть в ООН.

Читайте також