Наразі відомо, що в цьому році викрито 178 кримінальних справ щодо жорстокого поводження над тваринами. Це більше, аніж за весь 2023 рік, тоді було відкрито 175 проваджень.
Про це йдеться в дослідженні Опендатабот.
Загалом 1599 кримінальних правопорушень щодо цієї статті зафіксувала Генеральна прокуратура України за останні 10 років. За статистикою сплеск кількості справ за жорстокість до тварин відбувся у 2018 році, як наслідок введення нових штрафів для порушників. Так, найбільше справ було у 2020 році – 222 відкрито. Тому у 2021 році покарання посилили до можливого позбавлення волі, втім через повномасштабне вторгнення збільшення відповідних проваджень та вироків не сталося.
Водночас цього року до суду надійшло 32 кримінальні справи – 18% від загальної кількості відкритих справ. У попередні два роки цей показник тримався на рівні 24%. Тобто цьогоріч до суду доходить майже кожн п’ята справа. Для порівняння — у 2022-2023 роках розглянута була майже кожна четверта справа.
У судовому реєстрі вже наявні справі, де за жорстокість до тварин злочинці отримали увʼязнення. Наприклад, на Дніпропетровщині чоловік під час пограбування вдарив ножем-мачете алабая з кличкою «Імір». За це він отримав окремо три роки ув’язнення.
Втім, наразі переважають справи із умовним позбавленням волі. Так, в Одесі чоловік двічі вдарив безпритульну собаку ножем у шию, через що та померла. Суд призначив йому покарання у вигляді п’яти років умовного позбавлення волі.
Довідка
Питання жорстокого поводження над тваринами регулює стаття 299 Кримінального кодексу України. У ній йдеться, що до жорстокого поводження відносять фізичне знущання з тварини та нацькування їх один на одного. Злочинців можуть покарати від штрафу до позбавлення волі на строк від 1 до 8 років.
Читайте також
- Рятувальники продовжують пошук людей під завалами: багатоповерхівка у Харкові на наступний день після обстрілу.
- Винесено понад 1700 вироків корупціонерам у 2024 році.