У Кабінеті Міністрів України прийняли постанову, яка визначить механізм забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
Про це повідомили в Харківській обласній військовій адміністрації.
Йдеться про врегулювання питання оплати праці та визначення механізму щодо організації його діяльності. Це має стати ключовим документом в системі переходу від військової служби до цивільного життя.
«Інститут супроводу та підтримки ветеранів в країнах НАТО — є одним із пріоритетів. Україна впроваджуватиме цю практику, адже вона не тільки відповідає євроінтеграційним процесам, а й є дієвим інструментом відновлення та адаптації ветеранів і ветеранок», — розповів в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.
Він також зазначив, невдовзі планують оголосити про початок прийому заяв від кандидатів на ці посади. Перші фахівці із супроводу стануть до роботи вже восени цього року. А в їх обовʼязки буде входити догляд за ветеранами, членами їх родин та військовослужбовцями.
За словами Порхуна, фахівець із супроводу — перша особа, яка зустрічатиме ветерана та ветеранку після повернення в громаду. Вона має забезпечувати інформаційний супровід та підтримку, консультувати щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, проходження реабілітації, працевлаштування, започаткування власної справи, надавати юридичну допомогу, скеровувати до інших фахівців.
«На базі його аналітики ми будемо змінювати та адаптувати систему відповідно до потреб і запитів ветеранської спільноти», — додав в.о. Міністра.
Як податися на цю посаду?
Кандидати на посаду подають заяву в електронній формі через платформу е-Ветеран (реєстрація буде відкрита до кінця серпня).
Після кандидати проходять тестування на знання законодавства та психологічне. Система повідомляє про результат поданої заявки, після чого вона опрацьовується в Мінветеранів та скеровується до органів місцевого самоврядування для подальшого розгляду комісією.
Перевага надаватиметься кандидатам, які мають статус ветерана війни, особи з особливими заслугами перед Батьківщиною, постраждалого учасника Революції Гідності, члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, Захисника/Захисниці України та перебувають на обліку в ЄДРВВ.
Після на кандидата очікує співбесіда з представниками Комісії.
Професійна підготовка фахівців та підвищення їхньої кваліфікації здійснюватимуться у закладах вищої освіти та центрах ветеранського розвитку Мінветеранів відповідно до типової освітньої програми, розробленої та затвердженої Міністерством у справах ветеранів.
Фахівці із супроводу працюватимуть у комунальних установах/закладах, зокрема у ветеранських просторах.
Нагадаємо, у Балаклії відкрили Центр життєстійкості. Його робота передбачає групове та індивідуальне консультування, підвищення батьківських компетенцій, соціальний супровід, кризове втручання, розв’язання конфліктів та підтримку ветеранів.
Читайте також
- Діти військовослужбовців і ветеранів АТО, які займаються футболом відправились до Литви. Там вони перебуватимуть у спортивному таборі іспанського футбольного клубу «Барселона».