У четвер, 27 жовтня, під час Глобального тижня медіаграмотності Фільтр проведе національний тест з медіаграмотності. 

Такий захід підвищить обізнаність населення України про методи дезінформації та інструменти перевірки інформації, а отже – зробить стійкішими до ворожої пропаганди.

За умовами акції, кожен учасник гарантовано отримає сертифікат, а 30 учасників, які наберуть найбільшу кількість правильних відповідей, отримають подарунки: планшети, павербанки, колонки, рюкзаки, худі тощо.

Платформа для проходження тесту буде відкрита тричі на день протягом 30 хвилин. Початок тесту – об 11:00, 15:00, 19:00. Посилання буде опубліковане на сайті «Фільтра» 27 жовтня. 

До організації акції долучилися Фільтр, національний проєкт з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України, спільно з програмою USAID «Мріємо та діємо» та проєктом «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», які виконуються IREX.

«Однією з головних цілей цього тесту є об’єднання українців навколо теми медіаграмотності. Нині, в час повномасштабної війни, кожен з нас так чи інакше веде інформаційну війну. І аби вести її ефективно, і водночас бути стійкими до інформаційних атак ворога, варто розвивати критичне мислення. Впевнені, що такий тест стимулює інтерес українців до теми медіаграмотності», – пояснює Тарас Шевченко, заступник міністра культури та інформаційної політики України.

Нагадаємо, що Gwara Media має фактчек-бот «Перевірка». Якщо вам складно самостійно перевірити новину чи важливе повідомлення – надсилайте її у наш бот.